Düşünüyorum

Düşünüyorum

Etiketler Hayati sorgulamak.insan sözleri.düşünen sözler.ayna sözleri.edebiyat sözleri.hayat sözleri.mantıklı sözler.
Dini forum Düşünüyorum
Kategori islami-sohbet
Bu Dini Sohbet Sayfasi 783 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

Düşünüyorum Hakkında Detaylar

Bugun ayna karşısın da kendinizle konuşmak sadece 5 dakika durul düşünmek gecen zamanı gözden geçirmek istedim durup düşündüm sordum ve sorguladım ama asla pişman olmadım çünkü yaşadığım herşey bana çok şey öğretti eminim.bu durum sizlerde de öyledir

 

Selam dostlar bugün 2022 11 mayıs çarşamba gününden hepinize selamlar sevgiler sağlıklı huzurlu bol bereketli güzel bir gün olması iyilerin yanınızdan eksik olmadığı kötülerin ve düşmanların bizlerden uzak kaldigi bir gün dilerim iyilerin cani cennete kötülerin ki cehenneme diyir konumuza dönüyorum:)

İnsan bazen durur düşünür ya hani yaşamı boyunca neler yaşadığını,nelerle mücadele ettiğinişöyle bir gözünde canlandırıp filim şeridi gibi geçer ya hani tüm bir geçmişi sorar sorgular bazen kızar bazen haklı bulsada çogu zaman kendisine tecrübe ettigi yaşanmışlıklarla kendisini tebrik eder..

Evet bazende bir ayna karşısında uzun uzun kendimizle konuşuruz sessizce kendi sesimizi bile bazen kendimiz duymak istemeyiz neden biliyormusunuz söyleyeceği dogrular işimize gelmiyeceğinden..

Öür denen bu uzun yolda hayat tecrübelerimizle yaşanmışlıklarla yada pişmanlıklarla devam ederken birde kabul etmesekte hızla geçen zaman karşısında yaşımızın ilerlediğini ve belli bir yaştan sonra muhasebe devrinin başladıgını fark ederiz sorgulamaya başlarız nasıl geçti bunca zaman..

Evet zaman o kadar hızlı akıyorki hayatımızdan aslına bakarsanız hiç bir şeyi ertelemeye yada ileri plana atmaya kalmayacak kadar kısa zaman içerisindeyiz lakin farkında degiliz..


Bir aynanın karşısında yaşlanıyorum. Gözlerimin içinden acımasızca geçiyor yıllar. Gördüğüm ve bilakis yaşadığım onca şeyde, sadece birer tanıkmışım. Bilge birine sorsan hayatın cevabı yoktur. Onca bilmesine rağmen cahil kalmıştır hayat karşısında. Cahil birine sorsan hayatı, ellerini ovuşturur; başlar uzun uzun anlatmaya. Bana sorsan her ikisine de hak veririm. Acı çekmek, mutlu olmak; sevmek, sevilmek.. hep zamandır, geçer gider. Geriye sadece yorgun ve ürkek bir yürek kalır. Sonra bakışlarımı aynadan çevirip içime bir daha bakarım. Tanık olmak yetmez. Birileri de tanık olmalı sana. Gülerken, ağlarken, saçmalarken hep bir tanık olsun istersin yanıbaşında. Yoksa gözlerin aynada manasız gezinip durur. Koca bir ömür, kül olup gitmiştir.

Burası dünya hiç kimsenin baki kalmadığı sayılı nefesle geldiğimiz bu dünya hayatında bir sonu var ister ağa ol istersen paşa istersen bin yıl yaşa ama kalmamış fatih sultana bile bu dünya..

Yaşamak içinden geldiği gibi davranmak sevmek sevilmek özlemek anı kaçırmamak adına yaptıgınız bir olayın sonunda pişmanlık dahi olsa bu da bir tecrübedir insana yol gösterir deyip yola devem etmek lazım..

bu günde hayatı sorguladık kendimiiz iyi yada kötü eleştirip yola devam ettik zerre akıllandık mı tabikide hayır:) insan bazen ne kadar hatalarının farkında da olsa yapmayayım da dese asla bir daha asla da dese emin olun kaçtıgı şey her neyse kendisini yine onun içinde bulacaktır demem o ki yaşayın lakin kendiniz için kimse içinde şekilden şekle girmeyin size verilmiş bu hayatı başkalarını memnun etmek yerine sizinde mutlu olacagınız şekilde içinize sinerek yapın yaşayın..

görev tamamdır admin diger:) kendinize iyi bakın SeLam ve Dua iLe HoşçakaLın..

 

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler hangileri en rahat dini sohbet edebileceğiniz islami sohbet veren kanallar neresi müslümanlar hangi islami siteleri tercih edıyor senelerdir sevieyeden odun vermeden kesintisiz dini chat ve islami chat hızmeti veren oncu islami sohbet odalari kımler tüm bu sorulara özellıkle bayanlarin dini sohbet yerleri neresi sorusuan cevap verıyoruz
 • Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk nedir bU ilahi adalet nedir bu takdiri ilahi,Sevgilim senin yüzünün güneşi göklere sığmaz çünkü güzelliğin dille anlatılacak bir güzellik değil O bambaşka bir güzellik Senin aşkın cana cihana sığmazken şaşılacak bir şeydir ki geldi benim içime benim gönlüme sığdı. Gönlümü kendisine yer edindi.
 • Kahve İçelim Kahve İçelim Kahve hatır işidir kıymet bilenle içilir
 • Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte mağfiret ibadet ve tövbe etmek için en güzel fırsattır. Allahım bu ayın kıymetini bilip gerektiği ibadet içinde geçirmeyi nasip etsin.
 • Kadir Gecesine Özel İlahiler Kadir Gecesine Özel İlahiler Bekir Çiçek den Kadir Gecesi İlahisi Kadir Gecemiz Mübarek Olsun Kadir Gecesine Özel İlahiler dinle indir,Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin
 • Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yıla girerken korkuyla merakla ne getireceğini bilmeden korkuyla çekilen besmele komik bi o kadar da düşündürücü
 • Dünya işte yazı sözü Dünya işte yazı sözü Yalan dünya desekde tüm gücümüzle sarılıyoruz dünya ya sıl yalan bizim dilimizde yüreğinize hayata dair en güzel sözler kısa makale ve yazılar sayfamızda siz değerli takipçi ve ziyaretçikerimizi bekliyor
 • Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Allahim hepimize dogru yollu göster Seytana ugmayalim. AMIN Abdurrahman Önül - Kul Olamadım ilahisi sözleri ilahileri dinle indir,Allahım Azabından Afıfına Gazabından Rahmetıne Sıgınıyorum Senden yine sana iltica ediyorum Şanın yücedir.Sana yaptığım senayı senın kendıne yaptıgın senaya denk bulmuyorum. Sana layık bır surette hamd etmekten acızım
 • Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Chat Sohbet odaları,Dini Chat, Dini Sohbet, mobil sohbet, dini sohbetler, islami Sohbetler, dini chat odalari, müslüman sohbet, islami sohbet, islami chat.
 • İnsan Suresi İnsan Suresi İslam Subhi den İnsan Suresi dinle indir,İnsan Suresi Oku - İnsân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu,İnsan Suresi Medine döneminde inmiştir. 31 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki insan kelimesinden almıştır. Aynı âyette geçen ed-Dehr kelimesinden dolayı Dehr sûresi diye de anılır.