SuçLu SenSin

SuçLu SenSin

Etiketler Psikoloji,gönülden gelenler,güzel konular,makaleler
Dini forum SuçLu SenSin
Kategori makaleler
Bu Dini Sohbet Sayfasi 904 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

SuçLu SenSin Hakkında Detaylar

Günaydın arkadaşlar nerde kaldi bu admin diye hani bizde dini sohbet dört gözle beni bekleyenler işte geldim burdayım islami sohbet anlatma konusunda üstayım sizlerle her daim sohbet muhabbet etmekten son derece mutluyum sevgili dini bütün müslüman Kardeşim ama bugün ki konu seninde dikkatini çeksin ki konu senide alakadar ediyor en az herkes kadar sende suçlusun suç sensin:)

 

SeLamün ALeyküm Müslüman Kardeşim yukarıdaki açıklamayı okuyup bir an paniklemiş olabilirsiniz sakin olun:) bugün ki islami sohbetimiz de kendimizle biraz empati yapalım konu değerlendirmesi ile yapılan ve yaptığımız yanlışları hatırlayalım istedim..

Başımıza gelen her şeyin temelinden  insanin kendi aldığı kararlar vardır veyahut da müsade ettiği onayladığı sessiz kaldığında maruz kaldığı olaylar ve konular durumlar vardır.. 

Yanındaki insanin ummadığın bir kötülük yada bir fenalık etmesinde ona hala müsade veriyorsan yada bu yaptığına göz yürüyorsun kusura bakma en ez onun kadar sende suçlusun.

O malum kisinin zarar verdiğini gördüğün halde eğer sen bunu yapmasına izin veriyorsan da sende suçlusun bir menfaat yada çıkar gözeterek karsi tarafin verdiği zarara rağmen sessiz kalıp müdahale etmemek onun ileride bir başka yanlış davranış yapmasına izin vererek ona bu imkanı sağladığın için yine sen suçlusun..

Müslümanim ben dedigi halde gavurun yapmadığı yapan etrafına bilinçli zarar veren bu sekikde kendi egosunu tatmin ederek kendine yaşam biçimi sağlayan birine sen de gördüğün halde onu ikaz etmeyip uyarmiyorsan onun ileride daha büyük hatalar yapacağını da bilerek lal etmişse dilini yumumuşsan gözünü kusura bakma senden ondan farklı sayılmazsın en az onun kadar sende suçlusun..

İyi niyetten de olsa mesafeyi korumamak insanlara duygusal anlamda yaklaşmak ve mantıktan uzaklaşmak  senide suç ortağı eder..

Yanlız kalınca.ama yanlış insanla kalma etrafınızda ki kişilerin farkında olmadan yaptığı yanlışlardan vardır gider ikaz edersin o kişi eğer o yanlışını düzeltirse amenna yok hayır hala bildiğinden şaşmayip hata üstüne hata yanlış üstüne yanlış yapıyorsa bunun önünü kesmeyin gereken mesafeyi koyamiyirsan o zaman sende suçlusun..

Herkes kendi vicdanının sesini kendisi net duya bilir deği mi vicdanen  rahatsın empati yaptığında ben çok demedim çabaladım fakat  başaramadım  diyorsan iyisin birak herkesi hak ettiği yerde kalsın ama yok sen isine geldiği gibi ona He diğerine He diyorsan menfaatin ve çıkarın için arada horozlanmiş gibi yapıyorsan ki bu 3n tehlikelisi vay senin haline  ozaman sende suçlusun. Simdi anladiniz mi yukarı da ne demek istediğimi neyi kast ettiğimi)) eğer biz işimize geldiği gibi davraniyip görmem duymam bikemmdeyio üç maymunu oynuyorsak suclu biziz gerekenlerden gerektigini yapmadığımızda da suçlu biziz..

Etrafınızda halden anlayan iyi niyetin nankörü olmayan kalbi yüreği güzel insanlar duanizda her daim olan gerçek anlamda insan gibi insanlar hiç eksik olmasın inşallah evet bugünlük bu kadar yeter yeniden görüşmek ümidiyle Hepinizi Allaha emanet ediyorum kardeşlerim Dini Forum AiLesi oLarak SeLam Ve Dua iLe KaLın bizden ayrılmayın,)

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Katip ÇELEBİ Kimdir Katip ÇELEBİ Kimdir Esas ismi Mustafa bin Abdullah olan Kâtip Çelebi kimdir?Babası Abdullah Enderun,da yetişmiş, silahdarlık göreviyle saraydan ayrılmıştı. 14 yaşına kadar özel eğitim gören Kâtib Çelebi, Katip Çelebi, tarih, coğrafya bibliyografya ve biyografya ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmiş bir bilim insanıdır,
 • Eski Mynet islami Sohbet Eski Mynet islami Sohbet  Eski Mynet islami Sohbet Odaları - Bedava Dini chat yap üyeliksiz dini sohbet et Yetişkınler için Chat sohbet odaları,kapali bayanlara özel sohbet siteleri, chat odası, mynet chat, mynet sohbet,Kapanan mynet sohbet odaları ile yeni döneme damgasını vuran, eski mynet sohbet hizmeti sitemizdedir. Mynet sohbet mobil cihazlardan 7/24 giriş yapın
 • dinin amacı nedir dinin amacı nedir dinin amacı nedir Neye hizmet eder? Dinin temel amacı nedir Dinin temel gayesi nedir tüm bu sorulara akliniza takilan Din ile alakali cevaplar Diniforum.net Sitemizde Bulabilirsiniz
 • Miraç KandiLimiz Mübarek OLsun Miraç KandiLimiz Mübarek OLsun miraç kandiline yaklaşırken sizler için sayfamızda en güzel kısa mesaj dualı sözlere yer vermiş bulunmaktayız sevenlerinizle buluşmaya hazır miraç gecemiz mübarek olsun dostlar
 • Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler hangileri en rahat dini sohbet edebileceğiniz islami sohbet veren kanallar neresi müslümanlar hangi islami siteleri tercih edıyor senelerdir sevieyeden odun vermeden kesintisiz dini chat ve islami chat hızmeti veren oncu islami sohbet odalari kımler tüm bu sorulara özellıkle bayanlarin dini sohbet yerleri neresi sorusuan cevap verıyoruz
 • Kahve İçelim Kahve İçelim Kahve hatır işidir kıymet bilenle içilir
 • Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk nedir bU ilahi adalet nedir bu takdiri ilahi,Sevgilim senin yüzünün güneşi göklere sığmaz çünkü güzelliğin dille anlatılacak bir güzellik değil O bambaşka bir güzellik Senin aşkın cana cihana sığmazken şaşılacak bir şeydir ki geldi benim içime benim gönlüme sığdı. Gönlümü kendisine yer edindi.
 • Kadir Gecesine Özel İlahiler Kadir Gecesine Özel İlahiler Bekir Çiçek den Kadir Gecesi İlahisi Kadir Gecemiz Mübarek Olsun Kadir Gecesine Özel İlahiler dinle indir,Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin
 • Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte mağfiret ibadet ve tövbe etmek için en güzel fırsattır. Allahım bu ayın kıymetini bilip gerektiği ibadet içinde geçirmeyi nasip etsin.
 • Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yıla girerken korkuyla merakla ne getireceğini bilmeden korkuyla çekilen besmele komik bi o kadar da düşündürücü