VeBaL

VeBaL

Etiketler Vebal nedir.vebal sözleri.vebal almak. Vebal kelimesinin anlamı
Dini forum VeBaL
Kategori guzel-sozler
Bu Dini Sohbet Sayfasi 905 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

VeBaL Hakkında Detaylar

Vebal nedir vabale girmek ile alakalı sorular ve veballe alakali açıklamaları diniforum sayfamızda sizler için kaleme aldık açıklama sayfamızda olup istifadelerinize sunulmuştur

 

Selamun ALeykum çok değerli diniforum.net sayfasi takipçileri bugün sizlerle olan sohbet konumuz olan vebal ile alakalı konuyu kendi düşüncelerimle ve duygularımla paylaşmak yazmak adına bismillah deyip kaleme almaya gayret ettim tabi uzun uzun degilde anlaşılır şekilde yorumlamaya gayret edeceğim inşallah..

Vebal nedir öncelikle kelime manası ve kökeni ile başlayalım vebal Arapça kökenli bir kelimedir ve günümüzde oldukça sık kullanılır vebal bor kisinin soz ve davranışlarıyla karsi tarafi haksiz yargılaması veyahut da zarar vermesi anlamına gelmektedir..

Vebal almak ise ciddi ağır bir yüktür yaşam içerisinde bunun farkına vararak kişiden helallik alınması en güzeli ve makbuldür tabi  aksi halde ahirete kalan hesap daha ağır ve çetindir..

Yani vebal Bir kimsenin söz ve davranışı ile bir başkasına zarar vermesi, mağdur etmesi sebebiyle o kimsenin eylem ve söylemlerinden ötürü kötü sonucu, azap ve hatta günahını üzerine almayı ifade eder..

Allah cümlemizi vebal alan vebali üstünde olarak hesap gününde imtihan etmesin çünkü kul hakkıdır bilmeyerek yapılan hataların telafisi elbette mümkün ve daha kolayken bile isteye vebal almak ise büyük günahtır..

Hayat kısa zaman dar iki günlük dünya hayatında ne kırmaya nede kırılmaya değer oysa bilinclenmek bilinçli olabilmek adına çok küçük ve hafif gibi görülen eylemlerin aslında kişinin farkında olmadan sırtına yüktür dolayısıyla sırat köprüsünden geçerken vefalin ağırlığı kişiye eziyettir Allah muhafaza..

Vebal ile alakalı doğal icten gelen düşünce ve fikrimi kendimce yazarak begenilerinize sundum okuyup yorum yapan herkese şimdiden çok teşekkür ederim bir sonraki konumuzda İslami sohbet platformu olarak görüşmek dileğiyle sağlıklı huzurlu mutlu günler dilerim SeLam Ve Dua iLe KaLın..

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler hangileri en rahat dini sohbet edebileceğiniz islami sohbet veren kanallar neresi müslümanlar hangi islami siteleri tercih edıyor senelerdir sevieyeden odun vermeden kesintisiz dini chat ve islami chat hızmeti veren oncu islami sohbet odalari kımler tüm bu sorulara özellıkle bayanlarin dini sohbet yerleri neresi sorusuan cevap verıyoruz
 • Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk nedir bU ilahi adalet nedir bu takdiri ilahi,Sevgilim senin yüzünün güneşi göklere sığmaz çünkü güzelliğin dille anlatılacak bir güzellik değil O bambaşka bir güzellik Senin aşkın cana cihana sığmazken şaşılacak bir şeydir ki geldi benim içime benim gönlüme sığdı. Gönlümü kendisine yer edindi.
 • Kahve İçelim Kahve İçelim Kahve hatır işidir kıymet bilenle içilir
 • Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte mağfiret ibadet ve tövbe etmek için en güzel fırsattır. Allahım bu ayın kıymetini bilip gerektiği ibadet içinde geçirmeyi nasip etsin.
 • Kadir Gecesine Özel İlahiler Kadir Gecesine Özel İlahiler Bekir Çiçek den Kadir Gecesi İlahisi Kadir Gecemiz Mübarek Olsun Kadir Gecesine Özel İlahiler dinle indir,Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin
 • Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yıla girerken korkuyla merakla ne getireceğini bilmeden korkuyla çekilen besmele komik bi o kadar da düşündürücü
 • Dünya işte yazı sözü Dünya işte yazı sözü Yalan dünya desekde tüm gücümüzle sarılıyoruz dünya ya sıl yalan bizim dilimizde yüreğinize hayata dair en güzel sözler kısa makale ve yazılar sayfamızda siz değerli takipçi ve ziyaretçikerimizi bekliyor
 • Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Allahim hepimize dogru yollu göster Seytana ugmayalim. AMIN Abdurrahman Önül - Kul Olamadım ilahisi sözleri ilahileri dinle indir,Allahım Azabından Afıfına Gazabından Rahmetıne Sıgınıyorum Senden yine sana iltica ediyorum Şanın yücedir.Sana yaptığım senayı senın kendıne yaptıgın senaya denk bulmuyorum. Sana layık bır surette hamd etmekten acızım
 • Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Chat Sohbet odaları,Dini Chat, Dini Sohbet, mobil sohbet, dini sohbetler, islami Sohbetler, dini chat odalari, müslüman sohbet, islami sohbet, islami chat.
 • İnsan Suresi İnsan Suresi İslam Subhi den İnsan Suresi dinle indir,İnsan Suresi Oku - İnsân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu,İnsan Suresi Medine döneminde inmiştir. 31 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki insan kelimesinden almıştır. Aynı âyette geçen ed-Dehr kelimesinden dolayı Dehr sûresi diye de anılır.