İnsan AğLar

İnsan AğLar

Etiketler aglamak,nedenaglarız,gözyaşıdökmek,duygusallık,aglamakinsanişi
Dini forum İnsan AğLar
Kategori makaleler
Bu Dini Sohbet Sayfasi 622 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

İnsan AğLar Hakkında Detaylar

insan aglar üzülür aglar kırılır aglar ama hep aglayacak kendisini üzecek bişeyler vardır etrafında sonra doner cocukken nelere agladıgını hatırlayıp birde ona üzülüp aglar lafın özü aglamak insan işi ve herkes aglayamaz

 

SeLamün ALeyküm değerli islami sohbet okuyucuları,22 Aralık 2021 çarşamba sabahından hepinize günaydınlar güzel bir gün olması temennisi ile bugun ki konumuza dönelim inşallah konu başlıgımız insan ağlar keyifle okumanız dileğiyle konumuza dönelim buyrun..

Bugün ki konumuz insan ağlar dedik peki insan neden ağlar Çocukken insan hiç arkadaşı olmadığında ağlıyor düşünce yada bir oyuna aalınmadıgında aglıyor, büyüyüncede insanların yaptıklarından dolayı ağlıyor. Ne tuhaf, büyüdükçe etrafınızda ki insan sayısı artsada daha bir tek başınalığı sever oluyorsunuz cocukken agladıgımız şeyleri büyüyünce özlüyoruz çok enteresan degil mi?
Çocukken günlerce üzülüp onu problem ettiğimiz şeyler bizler büyüdükçe yaşayıp anladıkça tecrübe edince o his ve duyguların o anlarda ne kadar da masum ve temiz duygular oldugunu anlıyoruz belkide o yüzdendir çoçuklugumuzu özleyişimiz..

İnsan büyüdükçe onla beraber problemleri ve sorunları da büyüyor çünkü mücadele devam ediyor ve yaşıyoruz her türlü savaşı vermek durumundayız.
 Çünkü anlıyorsunuz ne kadar cümle dökseniz bir insanın önüne o anlamak istediklerini seçip alıyor içinden ve ne kadar cümle olursa olsun anlamıyorlar kalbinizin halinden.


 İnsan kalbinin halini anlatamadığını gördüğünde büyüyor. Büyüdükçe kaçıyor kalabalıklardan ve kendisini anlamayanların yanından Bir kuşu, bir uçurtmayı, gökyüzünü, çiçekleri, yıldızları sevmek daha bir cazip geliyor.
 İnsan istiyorki kalbi anlaşılsın Bu sözde değil özde olsun..
 Samimiyet istiyor insan, samimi bir kalple karşılaşmak istiyor. Fakat gün geliyor en samimi sandığınız insanlarla bile aranıza bir uzaklık giriyor..
 Anlıyorsunuz Necip Fazıl'ın "Allahtan başkasına yok yakınlık" dediğini. Kendi başınıza bir şeyleri halletmeyi öğrendiğinizde ve yalnızkende kendinizle iyi geçindiğinizde her şey daha güzel oluyor.
 Büyümek kötü gözüküyor gerçekleri beraberinde getirdiği için fakat büyümek gerçeğin ta kendisi. İnsan gerçeklerden hiç bir zaman kaçamıyor, büyümekten kaçamadığı gibi. Sadece alışıyor ve öğreniyorsunuz.


 Büyümek artık hakikati aramayı gerektiriyor, hakikat ise büyürken insanı düşmekten koruyan bir el oluyor.
 Şöyle ki büyüdükçe açılan yaralar Allahı bulduğunuzda sizi öldürmüyor. Tek başına kalmak ise Allah ile olunca zor gelmiyor. 
Çünkü en kalabalık insan bile en önce Rabbine muhtaç, tek kalan insan ise bunu daha çabuk öğreniyor.
 Herkesten önce Rabbine müracaat ediyor. İlk Ona giden zayi olur mu?


 Olmuyor işte İnsan büyüyor, yara alıyor, yoruluyor, yaşlanıyor ama Allah insanı hiç bir zaman tek bırakmıyor. 
İnsanın anlaşılmadığını düşündüğü kalbi Allahın biliyor oluşu onun mutmain olması için yetiyorda artıyor bile.
 Düşün avuçlarında sunsan yinede görüp anlamayacakları kalbinin, Allah özünü biliyor. Söylediklerinide söyleyemediklerinide O en güzel şekilde anlıyor ve insan bunu bildiğinde ancak gerçek bir nefes alabiliyor.


Velhasil hayat serüvenimiz dogum anından sonra ağlamakla başlıyor bilirsiniz dogum sonrası ağlamayan bebeklerin poposuna vurulur ki ağlasın diye
İnsan ağlar üzülür,ağlar kırılır ağlar,en çokta anlaşılmadıgında ağlar ağmak insan işi, bir sonraki yazıda buluşmak ümidiyle hepinizi Allaha emanet ediyorum Dini Forum AiLesi oLarak SeLam Ve Dua iLe KaLın HoşçakaLın..

 

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Bu Korona çapkın çıktı Bu Korona çapkın çıktı Korona ile alakalı muazzam espriler benzetmeler sarkilar şiirler yazıldı ama bu beni çok güldürdü korona çapkın çıktı yakaladığını yatağa atıyor diyor ya sahidende öyle kime bulaşsa illa bi yatağa atma durumu oluyor şaka bir yana umarım bu zor günleri biran önce atlatırız da 2021 hepimiz için ve yaşadıklarımızı geride bırakıp sağlıkla geçireceğimiz yeni bir yıl ve sene olur 2012 in en iyi sözleri WhatsApp sözleri twitter kapak sözleri facebook profil resimleri güncel konular hayata dair tüm gelişmeler son dakka haberleri ve bir çoğu sayfamızda sizleri bekliyor sizler de beğenerek ve paylaşarak destek verebilirsiniz 2021 hepimize iyi gelir inşallah başta sağlık huzur ve bol bereketli bir yıl ümidi ve dileğiyle hoşcakalın
 • islami sohbet kanalları islami sohbet kanalları islami sohbet kanalları hakkinda bilmedikleriniz Yenilenen islami sohbet Web, Girişlermiz sayesinde Dini sohbet sitemize istediğiniz yerden hızlı bir şekilde ister mobil ister netten erişebilirsiniz.
 • AyrıLıkLaR VaR AyrıLıkLaR VaR Hayat düşündüğümüz kadar uzun değil ve ani ayrılıklar var o yüzden sevdiklerinize ve sizi sevenleri kırmayın üzmeyin geri dönüşü özürü ve telafisi olmayan ayrılıklar var lütfen kıymet bilin insana insan gibi değer verin kıymet bilin
 • islam dininde ruyalar islam dininde ruyalar islam dininde ruyalar ve ruya tabirleri ile ilgili hukumleri nelerdir,Rüya tabirleri ve yorumları nasıl yapılır,hadiste rüyanın önemi nedir,Bu ve benzeri birçok sorunun cevabını Diniforum.net sitemizde okuyabilirsiniz.
 • Abdullah Altun - Yasin Suresi Abdullah Altun - Yasin Suresi Ruhunuzu Dinlendirecek Yasin Suresi Abdullah Altun - Yasin Suresi dinle indir,Allah sizden razı olsun. Dinlerken kalbimde hissettim her bir ayeti. Allah bunlara ulaşmamıza vesile olan herkese merhamet eylesin.
 • İsmail Biçer - Ali İmran İsmail Biçer - Ali İmran İsmail Biçer - Ali İmran süresi dinle indir,Al-i İmran süresi Medinede indirilmiştir. Kuran-ı Kerim’in 3. süresidir. 200 ayetten oluşmaktadır. Al-i İmran süresinden önce en uzun süre olan Bakara, sonrasında ise Nisa süresi bulunmaktadır
 • Berat Kandili İlahileri Berat Kandili İlahileri Berat Kandili İlahileri dinle indir Berat kandili ilahisi, Berat Kandili İlahileri, Berat kandili mesajları resimli İlahili Videolar Berat Kandili ilahisi sözleri Berat Kandili ne zaman Miraç Kandili için İlahiler İlahili kandil Mesajları Berat ile Abisi Berat gecesi 2022 ne zaman Kandil mesajları Kandiliniz mübarek olsun
 • Affettim Dediğin Bir Kul Da Ben oLayım Affettim Dediğin Bir Kul Da Ben oLayım Kul olarakmhic birimiz kusursuz yada günahsız değiliz önemli olan kulluk vazifemizi farkında olmak yapılan hatadan dolayı af dilemek tövbe etmektir allah kimseyi bile bile günah işleyecek kadar kalbini kararmasın
 • Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar Müziksiz Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar ilahisi dinle ilahileri sözleri indir,Rabbim hepimize gitmeyi nasip eyle güller gülünün iki cihanın sultanı MUHAMMED (s.v.s)efendimizin yanına Rabbim razı olsun kardeşim,Allah razı olsun sonsuz Salat selamlar olsun Peygamberimiz efendimize duyduk itaat ettik açılsın yollarda en kısa zamanda kavuşalım Habibi zişanı görelim Amin Rabbim dualarınızı en kısa zamanda hayırlısıyla kabul buyursun
 • HayırLı-CumaLar HayırLı-CumaLar Cuma günü haftanın son günü en güzel gunlerdendir müslümanın mübarek günüdür sizde eşinizi dostunuza grup arkadaşınıza bi mesaj atarak cuma gününü kutlayabilirsiniz sizler için hazır resimli dualar cuma kutlamalarını topladık seç beğen al duali sözlerle cuma mesajı hayırlı cumalar mübarek gün cuma hürmetine Rabbim herkesi sıkıntısından kurtarsın inşallah herkese hayırlı cumalar dostlar