KusurLarınızı SakLamayın

KusurLarınızı SakLamayın

Etiketler kusursuz olmak.kusurlu sözler.enteresan sözler
Dini forum KusurLarınızı SakLamayın
Kategori guzel-sozler
Bu Dini Sohbet Sayfasi 746 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

KusurLarınızı SakLamayın Hakkında Detaylar

kusurlarınız varsa saklamayın saklanmayın sizi gerçekten seven önemseyen sizi kusurlarınızlada sever hiç kimse kusursuz ve dört dörtlük degildir oldugunuz gibi naturel ve dogal olmak her zaman iyidir kendinizi başkalaştırmayın sakın kendiniz olun

 

MerhabaLar Diniforum.net takipçilerim bugün ki makalemizin başlıgı Mükemmellik ve sohbet kusursuzluk..

Yaradılış olarak insan hata yapan kusurları olan varlıktır ve hiç kimse mukemmel ve kusursuz degildir bunu idda eden zaten yalan söyler herkesin kendine göre kusurları illaki vardır her ne kadar kişi kusurlarını kabul etmesede dısardan gözlemlendiğin de bunu net bir şekilde fark ederiz ve dile getiririz bu düşüncen yada tutumun dogru degil yada şu özelliğin seni yıpratır üzer şeklinde karşı tarafa telkinler veririz degil mi? kişi her ne kadar kendi kusurlarını kabul etmesede ve saklamaya çalışsada bu kaçınılmaz illaki bir şekilde kuzurlarımızlada yüzleşiriz. 

Kişinin doğal olması oldugu gibi görünmesi aslında en güzelidir  degil mi? fakat insanoglu hep bir beğenilme takdir edilme hayran olunma isteği nedense ayuktadır her insan tabikide takdir edilmeyi ister ve sever ama kusurlarımızı saklayarak birileri kendine hayran bırakmak ve taktir beklemek bana göre kişilik bozuklugu ve güven probleminden kaynaklıdır kendisine güveni olan bir insan neden iyi olma çabasına girer yada kusurmuşsuz gibi rol yapr oynar anlamış degilim net olun kardeşim sizi seven her halinizi görsün ve degerlendirsin zaten sizi gerçek anlamda seven birisi her halinizde sizi sevecektir ..

Başkalaşmak birilerine benzemek hoş bişey değildir birlerini kendinize rol modeli şeçmeyin mevlananın da dediği gibi ya oldugun gibi görün ya da göründügün gibi ol ama kendin ol.

Mükemmellik ve kusursuzluk; kendimizde, yaptıklarımızda, sahip olduklarımızda ve hatta başkalarında aradığımız... Oysa işin içinde hep hatalar, eksiklikler, kusurlar vardır...
 Olabileceğimizin ve yapabileceklerimizin en iyisi için çabalarız ancak mükemmel ve kusursuz hep bir adım uzaktadır, çünkü yoktur. Sevilmeyi, onaylanmayı, kabul görmeyi kusursuzlukla bağdaştırırız. Ne kadar kusursuz olursak o kadar sevileceğimizi, takdir göreceğimizi düşünürüz; o yüzden sürekli bir çaba halinde oluruz.
 O huzurlu an gelemez bir türlü çünkü bir türlü varamayız kendimizi o en kabulde hissedeceğimiz yere.
 Oysa kusurlarımız saydıklarımız farklılıklarımızdır; belli bir prototipten bizi ayıran bize has özelliklerimizdir. Bizi biz yapanlardır. Ve hatta farklılıklarımız olduğu için bizi öne çıkaracak olanlardır. Onlardan saklanmak yerine özellikle onları kabul etmek, sevmek ve parlatmak gerekir.
 Bizi gerçekten seven insanlar da, onaylayan, kabul eden kişiler de; bizi tam da bu kusur saydığımız yönlerimizi ayırmadan sever, takdir ederler. Çünkü hepsi bize aittir; iyi saydığımız taraflarımızdan farksızdır. Gerçek sevgi, hakiki kabul ayrım yapmaz; bütünüyle, eksiğiyle, fazlasıyla, herşeyiyle sever, kabul eder karşısındakini.
 Eksik saydığınız, sizi kaygılandıran, korkutan kusurlarınızdan kaçmayın, saklanmayın. Onları önce siz sevin, siz kabul edin. Sizi gerçekten sevenleri, onaylayanları kabul ettiğiniz yolda, kapıdan içeri ilk giren kendiniz olsun. 

Evet bugün ki makaleden bu kadar bir sonraki yazıda ve konumuzda buluşmak üzere kendinize iyi bakın Allah'a emanet oLun İslami sohbet platformu olarak SeLam Ve Dua iLe KaLın..

 

 

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler hangileri en rahat dini sohbet edebileceğiniz islami sohbet veren kanallar neresi müslümanlar hangi islami siteleri tercih edıyor senelerdir sevieyeden odun vermeden kesintisiz dini chat ve islami chat hızmeti veren oncu islami sohbet odalari kımler tüm bu sorulara özellıkle bayanlarin dini sohbet yerleri neresi sorusuan cevap verıyoruz
 • Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk nedir bU ilahi adalet nedir bu takdiri ilahi,Sevgilim senin yüzünün güneşi göklere sığmaz çünkü güzelliğin dille anlatılacak bir güzellik değil O bambaşka bir güzellik Senin aşkın cana cihana sığmazken şaşılacak bir şeydir ki geldi benim içime benim gönlüme sığdı. Gönlümü kendisine yer edindi.
 • Kahve İçelim Kahve İçelim Kahve hatır işidir kıymet bilenle içilir
 • Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte mağfiret ibadet ve tövbe etmek için en güzel fırsattır. Allahım bu ayın kıymetini bilip gerektiği ibadet içinde geçirmeyi nasip etsin.
 • Kadir Gecesine Özel İlahiler Kadir Gecesine Özel İlahiler Bekir Çiçek den Kadir Gecesi İlahisi Kadir Gecemiz Mübarek Olsun Kadir Gecesine Özel İlahiler dinle indir,Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin
 • Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yıla girerken korkuyla merakla ne getireceğini bilmeden korkuyla çekilen besmele komik bi o kadar da düşündürücü
 • Dünya işte yazı sözü Dünya işte yazı sözü Yalan dünya desekde tüm gücümüzle sarılıyoruz dünya ya sıl yalan bizim dilimizde yüreğinize hayata dair en güzel sözler kısa makale ve yazılar sayfamızda siz değerli takipçi ve ziyaretçikerimizi bekliyor
 • Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Allahim hepimize dogru yollu göster Seytana ugmayalim. AMIN Abdurrahman Önül - Kul Olamadım ilahisi sözleri ilahileri dinle indir,Allahım Azabından Afıfına Gazabından Rahmetıne Sıgınıyorum Senden yine sana iltica ediyorum Şanın yücedir.Sana yaptığım senayı senın kendıne yaptıgın senaya denk bulmuyorum. Sana layık bır surette hamd etmekten acızım
 • Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Chat Sohbet odaları,Dini Chat, Dini Sohbet, mobil sohbet, dini sohbetler, islami Sohbetler, dini chat odalari, müslüman sohbet, islami sohbet, islami chat.
 • İnsan Suresi İnsan Suresi İslam Subhi den İnsan Suresi dinle indir,İnsan Suresi Oku - İnsân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu,İnsan Suresi Medine döneminde inmiştir. 31 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki insan kelimesinden almıştır. Aynı âyette geçen ed-Dehr kelimesinden dolayı Dehr sûresi diye de anılır.