Hasan Bayar - Hele bak bana

Hasan Bayar - Hele bak bana

Etiketler Hasan Bayar - Hele bak bana sözleri,ilahisi,ilahileri,mp3 indir,bedava,
Dini forum Hasan Bayar - Hele bak bana
Kategori ilahi-dinle
Bu Dini Sohbet Sayfasi 764 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

Hasan Bayar - Hele bak bana Hakkında Detaylar

Hasan Bayar - Hele bak bana dinle indir bedava ilahi sözleri Hele bak bana Doluyum sana Yolumdan etme beni Bu daha lele Daha lolo var Çekeceğin var senin Maşallah bütün ilahilerini çok beğeniyorum ve beğeniyoruz hocalarımın senin ilahilerini zil sesi yaptığına şahit oluyorum Allah razi olsun

 

Hasan Bayar - Hele bak bana ilahi sözleri

Hele bak bana
Doluyum sana
Yolumdan etme beni
Bu daha lele
Daha lolo var
Çekeceğin var senin

Seni yalancı
Bu kaçıncı
Kandıramazsın beni 
Hır gır yapma
Sus ses yapma
İpini çektim senin

Yazsınlar sayfalara
Kimi ak kimi kara
Sana döndüm Allah'ım 
Kulunu koyma dara 

Başıma oldu bela
Düşündüm kara kara 
Allah'ım bu nefsime 
Beni etme mazkara 

Bu iş inada bindi
Kaldırma beni şimdi
Meydanda belli olur 
Kim deli kim efendi 

Hem dünya hem ahrete
Katlanacaz zahmete
Kolay değil yarenler
Nail olmak Rahmete

Her an biri ölüyor
Kefenlere sarıyor
Gönül kırmak ne diye 
Valla aklım almıyor

Nefsine boyun eyme
Kimseyi hakir görme
Başkasının acısına
Oturup sevinme

Hikaye kurgusunda anlatım:

Bir zamanlar, dinine ve Allah'ına bağlı bir insan yaşarmış. Bu insan, nefsine ve şeytana karşı mücadele içindeymiş. Bir gün, nefsi onu yoldan çıkarmaya çalışır. İnsan, nefsine karşı koyar ve onu reddeder. Nefsi, insandan intikam almaya karar verir ve ona belalar musallat eder. İnsan, başına gelen belalardan dolayı Allah'a yalvarır. Allah, kulunu korur ve onu belalardan kurtarır. İnsan, bu olaydan sonra nefsine ve şeytana karşı daha da kararlı olur.

Ana tema:

İlahi, nefse ve şeytana karşı mücadeleyi konu alır. İlahi, insanın nefsine karşı koyması ve onu reddetmesi gerektiğini vurgular. İlahi, insanın Allah'a sığınması ve O'ndan yardım istemesi gerektiğini de vurgular.

Konu analizi:

İlahi, dört bölümden oluşur. İlk bölümde, insan nefsine karşı koyduğunu ve onu reddettiğini ifade eder. İkinci bölümde, nefsinin ona belalar musallat ettiğini söyler. Üçüncü bölümde, Allah'a sığındığını ve O'ndan yardım istediğini ifade eder. Dördüncü bölümde, nefse ve şeytana karşı mücadelenin zorluğunu ve önemini vurgular.

Duygu analizi:

İlahi, insanın nefsine karşı mücadelesini ve Allah'a olan inancını yansıtan duyguları içerir. İlahi, insanın öfkesini, üzüntüsünü, çaresizliğini ve umudunu ifade eder.

Anlamsal ağ analizi:

İlahideki anlamsal ağ, nefse ve şeytana karşı mücadeleyi ve Allah'a olan inancı vurgular. İlahideki anlamsal ağda yer alan başlıca kelimeler ve kavramlar şunlardır:

Nefis
Şeytan
Allah
Yoldan çıkma
Bela
Yalvarmak
Korumak
Yardım istemek
Mücadele
İnanç
Konuşma analizi:

İlahi, canlı ve akıcı bir dil ile söylenmiştir. İlahideki konuşmalar, insanın nefsine karşı mücadelesini ve Allah'a olan inancını yansıtır.

Anlatsal analiz:

İlahi, bir hikaye anlatarak ilerler. İlahideki hikaye, insanın nefsine karşı mücadelesini ve Allah'a olan inancını vurgular.

Eleştirel analiz:

İlahi, nefse ve şeytana karşı mücadelenin önemini vurgulaması açısından önemlidir. İlahi, insanın Allah'a sığınması ve O'ndan yardım istemesi gerektiğini de vurgulaması açısından önemlidir.

Kullanılan dil analizi:

İlahideki dil, sade ve anlaşılır bir dildir. İlahideki dil, insanın nefsine karşı mücadelesini ve Allah'a olan inancını yansıtır.

Hikayenin belirtildiği yer:

İlahideki hikaye, ilk dört kıtada anlatılır.

Özün belirtildiği yer:

İlahideki öz, son kıtada anlatılır.

Kahramanı ve yaşadığını belirten yer:

İlahideki kahraman, nefsine karşı mücadele veren bir insandır. Kahraman, nefsine karşı koymaya çalışır ve Allah'a sığınır.

Psikolojik analiz:

İlahi, insanın nefsine karşı mücadelesini ve bu mücadelenin yarattığı duyguları yansıtır. İlahi, insanın öfkesini, üzüntüsünü, çaresizliğini ve umudunu ifade eder.

Anahtar kelimeler ve anlamları:

Hele bak bana: Nefise karşı meydan okuma
Doluyum sana: Nefse karşı kararlı olmak
Yolundan etme beni: Nefsin yolundan çıkmamak
Bu daha lele: Bu sadece başlangıç
Daha lolo var: Daha zor günler var
Çekeceğin var senin: Nefsin cezasını çekecek
Genel mesaj:

İlahi, insanın nefsine karşı mücadelesinin önemini ve Allah'a olan inancın gücünü vurgular. İlahi, insanın nefsine karşı koyması ve onu reddetmesi gerektiğini, Allah'a sığınması ve O'ndan yardım istemesi gerektiğini vurgular.

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Eski Mynet islami Sohbet Eski Mynet islami Sohbet  Eski Mynet islami Sohbet Odaları - Bedava Dini chat yap üyeliksiz dini sohbet et Yetişkınler için Chat sohbet odaları,kapali bayanlara özel sohbet siteleri, chat odası, mynet chat, mynet sohbet,Kapanan mynet sohbet odaları ile yeni döneme damgasını vuran, eski mynet sohbet hizmeti sitemizdedir. Mynet sohbet mobil cihazlardan 7/24 giriş yapın
 • Katip ÇELEBİ Kimdir Katip ÇELEBİ Kimdir Esas ismi Mustafa bin Abdullah olan Kâtip Çelebi kimdir?Babası Abdullah Enderun,da yetişmiş, silahdarlık göreviyle saraydan ayrılmıştı. 14 yaşına kadar özel eğitim gören Kâtib Çelebi, Katip Çelebi, tarih, coğrafya bibliyografya ve biyografya ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmiş bir bilim insanıdır,
 • dinin amacı nedir dinin amacı nedir dinin amacı nedir Neye hizmet eder? Dinin temel amacı nedir Dinin temel gayesi nedir tüm bu sorulara akliniza takilan Din ile alakali cevaplar Diniforum.net Sitemizde Bulabilirsiniz
 • Miraç KandiLimiz Mübarek OLsun Miraç KandiLimiz Mübarek OLsun miraç kandiline yaklaşırken sizler için sayfamızda en güzel kısa mesaj dualı sözlere yer vermiş bulunmaktayız sevenlerinizle buluşmaya hazır miraç gecemiz mübarek olsun dostlar
 • Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler hangileri en rahat dini sohbet edebileceğiniz islami sohbet veren kanallar neresi müslümanlar hangi islami siteleri tercih edıyor senelerdir sevieyeden odun vermeden kesintisiz dini chat ve islami chat hızmeti veren oncu islami sohbet odalari kımler tüm bu sorulara özellıkle bayanlarin dini sohbet yerleri neresi sorusuan cevap verıyoruz
 • Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk nedir bU ilahi adalet nedir bu takdiri ilahi,Sevgilim senin yüzünün güneşi göklere sığmaz çünkü güzelliğin dille anlatılacak bir güzellik değil O bambaşka bir güzellik Senin aşkın cana cihana sığmazken şaşılacak bir şeydir ki geldi benim içime benim gönlüme sığdı. Gönlümü kendisine yer edindi.
 • Kahve İçelim Kahve İçelim Kahve hatır işidir kıymet bilenle içilir
 • Kadir Gecesine Özel İlahiler Kadir Gecesine Özel İlahiler Bekir Çiçek den Kadir Gecesi İlahisi Kadir Gecemiz Mübarek Olsun Kadir Gecesine Özel İlahiler dinle indir,Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin
 • Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte mağfiret ibadet ve tövbe etmek için en güzel fırsattır. Allahım bu ayın kıymetini bilip gerektiği ibadet içinde geçirmeyi nasip etsin.
 • Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yıla girerken korkuyla merakla ne getireceğini bilmeden korkuyla çekilen besmele komik bi o kadar da düşündürücü