Dini sohbet dinle

Dini sohbet dinle

Etiketler Dini sohbet dinle,Bütün Dini Konular - Dinimiz İslam,Dini güzel sözler
Dini forum Dini sohbet dinle
Kategori islami-sohbet
Bu Dini Sohbet Sayfasi 311 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

Dini sohbet dinle Hakkında Detaylar

Din insanın maneviyatını ve ruhunu doyurur DİNİ SOHBETLER Dini sohbet dinle indir En Güzel Dini Sohbetler Rahatlatan Dini Sohbetler Dini sohbet hocaları En Güzel Sohbetler Ağlatan Dini sohbet Etkili Dini Sohbetler Sesli dini sohbet Siteleri Kadınlara dini sohbet konuları

 

DİNİ SOHBETLER

Dini forum kanalımızda; dini sohbetleri, dini sohbet odalarımızda, dini konularda her yerde bulamayacağınız faydalı bilgileri, islami ve felsefi konular hakkında sohbetler paylaşıyoruz. Oluşturduğumuz islami sohbet odalarımızda sohbetlerimizi sizlerle devam ettiriyoruz. Keyifli vakit geçirebileceğiniz ve hayatınıza dokunan faydalı bilgiler edineceğiniz Dini Sohbet kanalımıza giriş yaparak bize destek olabilirsiniz.

GÜZEL DİNİ SÖZLER

-Ve ben Allah'ım… Kalbimde olan her şeyi sana emanet ettim.

-Gönül, insanın kıblesidir. Kırmayın!

-Ağaca dayanma çürür,insana güvenme ölür,aç ellerini rabbine halini bir tek o görür.

-Sana sıkıntı veren şeylere karşı sabretmende bir çok hayır vardır.

-Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi 'yapmam' dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır. Hz. Muhammed(s.a.v)

-Eğer muhabbetin sonunu Allah'a bağlayamadıysak boş konuşmuşuz demektir…

-Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa; Rabbine dönüp: "Benim büyük bir derdim var" deme. Derdine dönüp: "Benim çok büyük bir rabbim var" de.

-Üç dua vardır ki bunlar şüphesiz kabul edilir. Mazlumun duası, misafirin duası ve babanın evladına duası. Hz. Muhammed (S.A.V)

-Affetmek, zaferin zekâtıdır. Hz. Muhammed

-Piyango bileti satın alarak kaybetme oranın bellidir,ama piyangoya vereceğin parayı bir yetime verirsen,kaybetme şansın yok.

-Aşka aşık olan birinin açlığını Allah aşkı dışında hiç bir şey dolduramaz.

-Allah(c.c)'ı bulan neyi kaybeder, O'nu bulmayan neyi kazanır. Allah(c.c)'ı bulan her şeyi bulur, O'nu bulmayan hiçbir şey bulamaz. Bulsa da başına bela bulur.

-İyiliği gizlemek, kötülüğü gizlemekten daha üstündür. (Ebu Bekir Ferra)

-Cevahir var iken pul neye yarar, aczini bilmeyen kul neye yarar, herkes bir yol tutturmuş gidiyor Mevla'ya varmayan yol neye yarar?

- Ne diyordu Alemlerin Efendisi (S.A.V) "Cehennemi iğne ucu kadar görseydiniz, başınızı secdeden kaldırmazdınız.

-Şans yoktur! Allah neyi nasip ederse o vardır.

ANLAMLI DİNİ SÖZLER

-Vedalaşırken 'seni emanetleri kaybolmayan Allah'a emanet ediyorum deyin.

-Düşünsenize Allah sizin için başka bir plan yaratmış amma siz hammışsınız,pişmeniz gerekmiş.Gönlünüzü ateşeyatırmış . Az kaldı pişecekmiş.

-İyi bir dostun, paha biçilmez olduğunu aklından çıkarma. (Allah'tan başkalarını dost edinenlerin durumu, kendine bir ev edinen örümceğin durumu gibidir. Evlerin en dayanıksızı ise şüphesiz örümcek evidir. Keşke bilselerdi!) Ankebut 41.

-Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali (r.a)

-Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar. (Mevlana)

-Kim, Müslümanın ayıbını örterse, Allah da onun dünya ve ahirette ayıbını örter.

-Yumuşak konuş ki kalplerin kapıları açılsın, sıcak kalpli ol ki vicdanlar seni düşüncelerine buyur etsin; İhlaslı davran ki tesirin sürekli olsun… Hz. Mevlana

-Allah, yeniden başlayanların yardımcısıdır.

-Allah öyle adaletlidir ki,kimse kimsenin hakkını kimseye yedirmez.

-Üç sınıf Allah'ın rahmetinden uzak tutulmuştur;zalimler, onlara yardım edenler, zulmü hoş karşılayanlar.

-Her evin kapısı vardır. Kabirin ki ayak tarafındandır. Hz. Muhammed(s.a.v)

-Şikâyetçi olup ağladığım nice günler oldu. Zaman geldi ki, ağladığım günlere ağladım. (Hazreti Ebû Bekir)

-Kişi, arkadaşına yardımcı olduğu müddetçe, Allah da onun yardımcısı olur.

-Rıza yolunda biraz cefa gördük diye Rahman'a naz mı edeceğiz. (Musab Bin Umeyr)

-Hayat, alt yazılı değil, alın yazılı bir filmdir.

-Üzülme,dertliysen,bunalımdaysan,seni dinleyen,seni gören elbet biri vardır.o seni 7/24 görür,işitir,seni çaresiz bırakmaz.

-Eğer zalim ısrarla zulme devam ediyorsa,bil ki onun sonu yakındır .Eğer mazlum ısrarla direniyorsa bil ki zafer yakındır.

islami sohbet ve Dini sohbet odalarına katılmak için, ücretsiz ve kolay bir şekilde giriş yapabileceğiz Mobil chat web sitemize bekleriz.

Tasavvuf Sohbet lerimize katılabilirsiniz.

SeLam Ve Dua iLe.. 

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Bu Korona çapkın çıktı Bu Korona çapkın çıktı Korona ile alakalı muazzam espriler benzetmeler sarkilar şiirler yazıldı ama bu beni çok güldürdü korona çapkın çıktı yakaladığını yatağa atıyor diyor ya sahidende öyle kime bulaşsa illa bi yatağa atma durumu oluyor şaka bir yana umarım bu zor günleri biran önce atlatırız da 2021 hepimiz için ve yaşadıklarımızı geride bırakıp sağlıkla geçireceğimiz yeni bir yıl ve sene olur 2012 in en iyi sözleri WhatsApp sözleri twitter kapak sözleri facebook profil resimleri güncel konular hayata dair tüm gelişmeler son dakka haberleri ve bir çoğu sayfamızda sizleri bekliyor sizler de beğenerek ve paylaşarak destek verebilirsiniz 2021 hepimize iyi gelir inşallah başta sağlık huzur ve bol bereketli bir yıl ümidi ve dileğiyle hoşcakalın
 • islami sohbet kanalları islami sohbet kanalları islami sohbet kanalları hakkinda bilmedikleriniz Yenilenen islami sohbet Web, Girişlermiz sayesinde Dini sohbet sitemize istediğiniz yerden hızlı bir şekilde ister mobil ister netten erişebilirsiniz.
 • AyrıLıkLaR VaR AyrıLıkLaR VaR Hayat düşündüğümüz kadar uzun değil ve ani ayrılıklar var o yüzden sevdiklerinize ve sizi sevenleri kırmayın üzmeyin geri dönüşü özürü ve telafisi olmayan ayrılıklar var lütfen kıymet bilin insana insan gibi değer verin kıymet bilin
 • islam dininde ruyalar islam dininde ruyalar islam dininde ruyalar ve ruya tabirleri ile ilgili hukumleri nelerdir,Rüya tabirleri ve yorumları nasıl yapılır,hadiste rüyanın önemi nedir,Bu ve benzeri birçok sorunun cevabını Diniforum.net sitemizde okuyabilirsiniz.
 • Abdullah Altun - Yasin Suresi Abdullah Altun - Yasin Suresi Ruhunuzu Dinlendirecek Yasin Suresi Abdullah Altun - Yasin Suresi dinle indir,Allah sizden razı olsun. Dinlerken kalbimde hissettim her bir ayeti. Allah bunlara ulaşmamıza vesile olan herkese merhamet eylesin.
 • İsmail Biçer - Ali İmran İsmail Biçer - Ali İmran İsmail Biçer - Ali İmran süresi dinle indir,Al-i İmran süresi Medinede indirilmiştir. Kuran-ı Kerim’in 3. süresidir. 200 ayetten oluşmaktadır. Al-i İmran süresinden önce en uzun süre olan Bakara, sonrasında ise Nisa süresi bulunmaktadır
 • Berat Kandili İlahileri Berat Kandili İlahileri Berat Kandili İlahileri dinle indir Berat kandili ilahisi, Berat Kandili İlahileri, Berat kandili mesajları resimli İlahili Videolar Berat Kandili ilahisi sözleri Berat Kandili ne zaman Miraç Kandili için İlahiler İlahili kandil Mesajları Berat ile Abisi Berat gecesi 2022 ne zaman Kandil mesajları Kandiliniz mübarek olsun
 • Affettim Dediğin Bir Kul Da Ben oLayım Affettim Dediğin Bir Kul Da Ben oLayım Kul olarakmhic birimiz kusursuz yada günahsız değiliz önemli olan kulluk vazifemizi farkında olmak yapılan hatadan dolayı af dilemek tövbe etmektir allah kimseyi bile bile günah işleyecek kadar kalbini kararmasın
 • Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar Müziksiz Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar ilahisi dinle ilahileri sözleri indir,Rabbim hepimize gitmeyi nasip eyle güller gülünün iki cihanın sultanı MUHAMMED (s.v.s)efendimizin yanına Rabbim razı olsun kardeşim,Allah razı olsun sonsuz Salat selamlar olsun Peygamberimiz efendimize duyduk itaat ettik açılsın yollarda en kısa zamanda kavuşalım Habibi zişanı görelim Amin Rabbim dualarınızı en kısa zamanda hayırlısıyla kabul buyursun
 • HayırLı-CumaLar HayırLı-CumaLar Cuma günü haftanın son günü en güzel gunlerdendir müslümanın mübarek günüdür sizde eşinizi dostunuza grup arkadaşınıza bi mesaj atarak cuma gününü kutlayabilirsiniz sizler için hazır resimli dualar cuma kutlamalarını topladık seç beğen al duali sözlerle cuma mesajı hayırlı cumalar mübarek gün cuma hürmetine Rabbim herkesi sıkıntısından kurtarsın inşallah herkese hayırlı cumalar dostlar