Sevmeyi Beceremedi İnsanoğLu

Sevmeyi Beceremedi İnsanoğLu

Etiketler Sevgi sözleri patili sözler resimli kedi sözleri duygusal sözler merhamet sözleri yazılı Sevgi sözleri muhabbet sözleri
Dini forum Sevmeyi Beceremedi İnsanoğLu
Kategori makaleler
Bu Dini Sohbet Sayfasi 410 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

Sevmeyi Beceremedi İnsanoğLu Hakkında Detaylar

Her şeyi becerdi de şu insanoğlu bir sevmeyi beceremedi yaratılmışı severiz yaratandan ötürü diye düşünmeyen insan nedense hep sevilmek ister lakin unuttuğu bir şey var ki ne ekersen onu biçersin etrafına sevgi veren sevgi tohumu serpiştirenler mahsulü yine sevgiyle alırlar sevmekten sevgi ile yaklaşmakta davranmaktan korkmayın varsın hakkınızda ileri geri konuşsunlar iyi kalbli ve merhametli olmak enayilik saflık zannedenler bırakın sansin sizi Allah biliyor ya gerisi bırakın boş boş konuşsun aldırmayın..

 

Yağmurlu bir perşembe sabahından hepinize günaydın dostlar bugün yine üzüldüğüm ve sizinle paylaşmak istediğim bir baslikla huzurlarınızdayım arkadaşlar insanlar neden sevmez sevmekten neden korkar ikili ilişkilerde de diğer her olayda sevgimizi belki etmeyi saklamayı tercih ederiz peki neden?  İllaki sebepleri vardır lakin hersey sevgiliyle yaratılmışken bizler neden sevemiyorum.. 

Şuan sizi duyar gibiyim sevdikte ne oldu kıymet verdik de ne oldu değer gösterdik ne geçti elimize,evet bunlar hep varolan yaşadığınız şeyler herkes sevmeyi beceremediğiniz ve alışkın olmadığı bu durum karşısında size nankörlüğü ve kötülüğü çok kolay yapabilir gösterebilir ama unutmayın ki iyi kalbli olmak  vicdan ve merhamet işidir..

Yaradanı severiz yaradan dan ötürü düsturu ve unutmamak lazım ki her iyiliğin karşılığı bu dünyada verilmez bazen karşılığı ahirettedir,insanlar sizi aptal salak saf sansınlar aslında sananlar yanilanlardir..

İyi kalbli merhametli yada iyi niyetli olmak bence insana yakışan her ne kadar da dışlamış olsada bana göre iyi bir kabre iyi niyet taşımak da herkese nasip.olabilen bir özellik değildir..

Kötülük yapmak ve düşünmek kötü kalbli olmak o kadar kolay ki her olaya yada bir şeye anlamsiz anmalar negatif düşüncelerle farklı acıya çekmek de çok kolay kötüde iyi aramak herhalde en zoru  varsin olsun bu dünyada bulmasın iyilikler yada iyiler bizi bizler her duruma sabir göstererek tefekkür ederek verilen bir şeyin bize imtihan olduğu olgunluğunu gösterirsek inşallah ahirette hepsinin karşılığı olacaktır bu müjde üzere sabır ve sevgiyle yaradanin hürmetine iyi olmaktan düşünmekten ve davranmaktan asla vazgeçmemeliyiz..

Sevginin değerini kıymetini bilen insanlar etrafinizdan hiç ama hiç eksik olmasın gününüz güzelliklerle sevgiyle huzurla dolsun perşembe sabahınız hepimize hayr olsun inşallah..

islami sohbet ve Dini sohbet odalarına katılmak için, ücretsiz ve kolay bir şekilde giriş yapabileceğiz Mobil chat web sitemize bekleriz.

Tasavvuf Sohbet lerimize katılabilirsiniz.

Selam Ve Dua iLe.. 

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler hangileri en rahat dini sohbet edebileceğiniz islami sohbet veren kanallar neresi müslümanlar hangi islami siteleri tercih edıyor senelerdir sevieyeden odun vermeden kesintisiz dini chat ve islami chat hızmeti veren oncu islami sohbet odalari kımler tüm bu sorulara özellıkle bayanlarin dini sohbet yerleri neresi sorusuan cevap verıyoruz
 • Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk nedir bU ilahi adalet nedir bu takdiri ilahi,Sevgilim senin yüzünün güneşi göklere sığmaz çünkü güzelliğin dille anlatılacak bir güzellik değil O bambaşka bir güzellik Senin aşkın cana cihana sığmazken şaşılacak bir şeydir ki geldi benim içime benim gönlüme sığdı. Gönlümü kendisine yer edindi.
 • Kahve İçelim Kahve İçelim Kahve hatır işidir kıymet bilenle içilir
 • Kadir Gecesine Özel İlahiler Kadir Gecesine Özel İlahiler Bekir Çiçek den Kadir Gecesi İlahisi Kadir Gecemiz Mübarek Olsun Kadir Gecesine Özel İlahiler dinle indir,Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin
 • Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte mağfiret ibadet ve tövbe etmek için en güzel fırsattır. Allahım bu ayın kıymetini bilip gerektiği ibadet içinde geçirmeyi nasip etsin.
 • Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yıla girerken korkuyla merakla ne getireceğini bilmeden korkuyla çekilen besmele komik bi o kadar da düşündürücü
 • Dünya işte yazı sözü Dünya işte yazı sözü Yalan dünya desekde tüm gücümüzle sarılıyoruz dünya ya sıl yalan bizim dilimizde yüreğinize hayata dair en güzel sözler kısa makale ve yazılar sayfamızda siz değerli takipçi ve ziyaretçikerimizi bekliyor
 • Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Allahim hepimize dogru yollu göster Seytana ugmayalim. AMIN Abdurrahman Önül - Kul Olamadım ilahisi sözleri ilahileri dinle indir,Allahım Azabından Afıfına Gazabından Rahmetıne Sıgınıyorum Senden yine sana iltica ediyorum Şanın yücedir.Sana yaptığım senayı senın kendıne yaptıgın senaya denk bulmuyorum. Sana layık bır surette hamd etmekten acızım
 • Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Chat Sohbet odaları,Dini Chat, Dini Sohbet, mobil sohbet, dini sohbetler, islami Sohbetler, dini chat odalari, müslüman sohbet, islami sohbet, islami chat.
 • İnsan Suresi İnsan Suresi İslam Subhi den İnsan Suresi dinle indir,İnsan Suresi Oku - İnsân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu,İnsan Suresi Medine döneminde inmiştir. 31 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki insan kelimesinden almıştır. Aynı âyette geçen ed-Dehr kelimesinden dolayı Dehr sûresi diye de anılır.