Hepimize GeLsin

Hepimize GeLsin

Etiketler insan sözleri.hayata dair.manidar yazılar.içten sözler.samimi yazılar.hanımlara özel.dini sözler.igüzel sözler.afilli yazılar.damar sözler
Dini forum Hepimize GeLsin
Kategori makaleler
Bu Dini Sohbet Sayfasi 507 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

Hepimize GeLsin Hakkında Detaylar

günaydın sıcak yatagından kalkmak ve çalışmak zorunda olan emekçiler,nitekim herkesin kendine göre sorumlulukları ve görevleri var degil mi,admin yine esinlendi bişeylerden gelişi güzel yazdı cizdi ee sizlerde bi göz ucuyla bir bakın okuyun bir yorum yapın daaa,herkesin gününün sağlıkla huzurla geçmesini dilerim insan dedik insanlara mesajlar vermeye çalıştık nacizane yazabildiğimiz kadar uamrım keyifle okursunuz salı sallanır derler yalan inanmayın her gün yeni bir umutla her gün güzeldir hayırlı sabahlar herkese günaydın türkiye..

 

Günaydın bugün 17 mayıs 2022 salı sabahından herkese selamlar arkadaşlar 

Her yeni gün yeni bir umuttur diyerek uyanan insan,dertleriyle sorunlarıyla bir tek kendi dertliymiş geri kalan topluluk sanki dertsiz küp şekermiş  mantıgında kendini tüketen insan..

Şikayet ettikçe sıkıntısının daha da katlandıgının farkında olmadan dili şükürden uzak kalan insan..

Ah anlamla anlamsızlık arasında boğuşan insan, gönül tarlalarında susuz kalan merhamet tohumu ve her yeri sarmış eril nefret yığını! Ah evlere sığmayıp caddelere akan kalabalık insan seli!

 Sizden kaçar ruhuma sığınırım, ruhumun gazabından kaçar yine size dönerim.
 Çözüm sizde değil, biliyorum ama çaresizim, döner döner aynı yola girerim.
 Ömrüm insanları anlamaya çalışmakla geçti, zorlu yollarda yürürken kalbim çok yoruldu ama durmadı sürüklenmem, bitmedi 
 Bu yüzden yürümeyi bıraktım, anlamaktan vazgeçtim ve havsalamdaki sözcükleri birer kuş misali göklere saldım.
 Ah daralan göğüs kafesim, ah derinden çektiğim soluğum!
 Şimdi senden başka hiç kimsem yok. sevgili kendim En iyi sen bilirsin beni. Kaç kere pes ettim, kaç kere yuvarlandım dipsiz kuyulara.
 Kaç kere gerilip gevşedi sinir sistemim. Her seferinde pes ettim desemde yeniden ayağa kalkıp daha güçlü daha temkinli mücadelemi verdim.
Ah anlam-sız insan ruhu! Hem gözyaşı hem çirkinliğin hem de bir parça güzelliğin yuvası.ne vardı biraz samimi olsaydınız,yada size verilen degeri degersizleşmek için var gücünüzle gayrete düşmeseydiniz..

 Size verilen sevginin,güvenin,samimiyetin nankörü olmasanız,belkide hep bu yüzden kaybediyoruz çünkü en zayıf tarafımız belkide herkesi kendimiz gibi biliyoruz..
Bu sebebten dolayı hep hayal kırıklığı,üzüntü pişmanlık duyuyoruz..

Şöyle bir bakıyorum da etrafıma çok sahte samimiyetsiz geliyorsunuz,mefaatin daha çok ön planda olduğu bu devirde sizde işinize nasıl gelirse o şekilde dönüp şekillenen insanlarsınız..

Bu durumun farkında olan buna itiraz eden sesi çıkan bir şekilde sizee doğru yolu tarif edenleri  anında düşman ilan ederek tek kalemde harcama bonkörlüğünüz de var..

Sanırım çagımızın en büüyük hastalığı güvensizlik,güven problemi varsa her şey şüpeye elbette gebe..

Güvenin oluştugu ortamlarda insan ilişkilerinde samimiyet güveni takip ederek gelecektir aslında,ama bizler bi kişiden tabiri caizse kazık yemiş dersimizi almış isek haliylle güvenmekle güvenmemek arasında gider geliriz,ki çok gidip gelmişliğimiz var) haa sorarsanız akıllandık mı dersimizi aldık mı die bir nebze temkinliyiz artık diyelim..

Kuş gibi kalbi olan merhametli samimi insanların yüreğinde koca koca güvensizlik aşılayan,yok yaa bu sefer yapmaz dediginde yine onu hayal kırıklıgına ugratan bunu samimiyet sanarak karsı tarafı enayi ve salak yerine koyanlara bir çift sözüm var, unutmayın kimse salak yada saf degildir,belkide sizden daha akıllıyız zekiyiz de bunu size belli etmiyoruzdur olamaz mı?

Deemem o kii.. size verilen sevginin samimiyetin degerin nankörü olmayın gerisi hallolur..

Sen seni bil sen seni sen sıkı tut çeneni,elini diline sahip ol sonra öcler yer seni :)bu dünyanın bir de altı var unutmayın hesap var mizan var sırat var burda kazandıgını sanan insan orda çok kaybedecek bunu hesabını yapamayan, o tarafı unutup dünya hırsı ve gayesi ile koşturan insan yazık bee inan ki degmeyecek emin ol nedne biliyormusun? çünkü hiç birini yanına alıp götüremeyeceksin,gözünü kapattın mı tak bittii gitti herşey ozaman ah vah desen de nafile..

Kırmayın kırılmayın,insanlara yada çevrenizdeki kişilere ne az nede çok hak ettiği kadarını verseniz yeterli..

İnsan bu azizim ne yaparsanız yapın illaki bir kusur bir sebeb aranacak,bir itiraz edilecek begenilmeyeçek,yada daha fazlası istenip sizi eleştireçekler..
Her kişi kendinden bilirmiş işi..

Çevrenizde ve etrafınızda sizi sevenler çok olsun sevmekten önce güven duyanlarınız tabiki iki günlük dünya için fırıldak olmaya gerek yok..

Diniforum.net sayfasından bu günlük bu kadar içimizden gelenler size yansıyor herhangi bir amaç gönderme yada birilerine cevap olarak algılanmasın dogaçlamayı gelişi güzeli severim bi anlık bir durumdan yazarken bakmışım neler dökülmüş satırlara yani demem o ki öküzünde altında buzağı aramayın..
 
Diger paylaşıma kadar kendinize çok çok iyi bakın sizi sevenlere kırmaktan korkan insanlara degerli olduklarını hatırlatın alacagınız güzel bir duayla gününüz belki degişir güzelleşir farklılaşır..

SeLam Ve Dua iLe KaLın...

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Bu Korona çapkın çıktı Bu Korona çapkın çıktı Korona ile alakalı muazzam espriler benzetmeler sarkilar şiirler yazıldı ama bu beni çok güldürdü korona çapkın çıktı yakaladığını yatağa atıyor diyor ya sahidende öyle kime bulaşsa illa bi yatağa atma durumu oluyor şaka bir yana umarım bu zor günleri biran önce atlatırız da 2021 hepimiz için ve yaşadıklarımızı geride bırakıp sağlıkla geçireceğimiz yeni bir yıl ve sene olur 2012 in en iyi sözleri WhatsApp sözleri twitter kapak sözleri facebook profil resimleri güncel konular hayata dair tüm gelişmeler son dakka haberleri ve bir çoğu sayfamızda sizleri bekliyor sizler de beğenerek ve paylaşarak destek verebilirsiniz 2021 hepimize iyi gelir inşallah başta sağlık huzur ve bol bereketli bir yıl ümidi ve dileğiyle hoşcakalın
 • islami sohbet kanalları islami sohbet kanalları islami sohbet kanalları hakkinda bilmedikleriniz Yenilenen islami sohbet Web, Girişlermiz sayesinde Dini sohbet sitemize istediğiniz yerden hızlı bir şekilde ister mobil ister netten erişebilirsiniz.
 • AyrıLıkLaR VaR AyrıLıkLaR VaR Hayat düşündüğümüz kadar uzun değil ve ani ayrılıklar var o yüzden sevdiklerinize ve sizi sevenleri kırmayın üzmeyin geri dönüşü özürü ve telafisi olmayan ayrılıklar var lütfen kıymet bilin insana insan gibi değer verin kıymet bilin
 • islam dininde ruyalar islam dininde ruyalar islam dininde ruyalar ve ruya tabirleri ile ilgili hukumleri nelerdir,Rüya tabirleri ve yorumları nasıl yapılır,hadiste rüyanın önemi nedir,Bu ve benzeri birçok sorunun cevabını Diniforum.net sitemizde okuyabilirsiniz.
 • Abdullah Altun - Yasin Suresi Abdullah Altun - Yasin Suresi Ruhunuzu Dinlendirecek Yasin Suresi Abdullah Altun - Yasin Suresi dinle indir,Allah sizden razı olsun. Dinlerken kalbimde hissettim her bir ayeti. Allah bunlara ulaşmamıza vesile olan herkese merhamet eylesin.
 • İsmail Biçer - Ali İmran İsmail Biçer - Ali İmran İsmail Biçer - Ali İmran süresi dinle indir,Al-i İmran süresi Medinede indirilmiştir. Kuran-ı Kerim’in 3. süresidir. 200 ayetten oluşmaktadır. Al-i İmran süresinden önce en uzun süre olan Bakara, sonrasında ise Nisa süresi bulunmaktadır
 • Berat Kandili İlahileri Berat Kandili İlahileri Berat Kandili İlahileri dinle indir Berat kandili ilahisi, Berat Kandili İlahileri, Berat kandili mesajları resimli İlahili Videolar Berat Kandili ilahisi sözleri Berat Kandili ne zaman Miraç Kandili için İlahiler İlahili kandil Mesajları Berat ile Abisi Berat gecesi 2022 ne zaman Kandil mesajları Kandiliniz mübarek olsun
 • Affettim Dediğin Bir Kul Da Ben oLayım Affettim Dediğin Bir Kul Da Ben oLayım Kul olarakmhic birimiz kusursuz yada günahsız değiliz önemli olan kulluk vazifemizi farkında olmak yapılan hatadan dolayı af dilemek tövbe etmektir allah kimseyi bile bile günah işleyecek kadar kalbini kararmasın
 • Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar Müziksiz Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar ilahisi dinle ilahileri sözleri indir,Rabbim hepimize gitmeyi nasip eyle güller gülünün iki cihanın sultanı MUHAMMED (s.v.s)efendimizin yanına Rabbim razı olsun kardeşim,Allah razı olsun sonsuz Salat selamlar olsun Peygamberimiz efendimize duyduk itaat ettik açılsın yollarda en kısa zamanda kavuşalım Habibi zişanı görelim Amin Rabbim dualarınızı en kısa zamanda hayırlısıyla kabul buyursun
 • HayırLı-CumaLar HayırLı-CumaLar Cuma günü haftanın son günü en güzel gunlerdendir müslümanın mübarek günüdür sizde eşinizi dostunuza grup arkadaşınıza bi mesaj atarak cuma gününü kutlayabilirsiniz sizler için hazır resimli dualar cuma kutlamalarını topladık seç beğen al duali sözlerle cuma mesajı hayırlı cumalar mübarek gün cuma hürmetine Rabbim herkesi sıkıntısından kurtarsın inşallah herkese hayırlı cumalar dostlar