Hepimize GeLsin

Hepimize GeLsin

Etiketler insan sözleri.hayata dair.manidar yazılar.içten sözler.samimi yazılar.hanımlara özel.dini sözler.igüzel sözler.afilli yazılar.damar sözler
Dini forum Hepimize GeLsin
Kategori makaleler
Bu Dini Sohbet Sayfasi 657 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

Hepimize GeLsin Hakkında Detaylar

günaydın sıcak yatagından kalkmak ve çalışmak zorunda olan emekçiler,nitekim herkesin kendine göre sorumlulukları ve görevleri var degil mi,admin yine esinlendi bişeylerden gelişi güzel yazdı cizdi ee sizlerde bi göz ucuyla bir bakın okuyun bir yorum yapın daaa,herkesin gününün sağlıkla huzurla geçmesini dilerim insan dedik insanlara mesajlar vermeye çalıştık nacizane yazabildiğimiz kadar uamrım keyifle okursunuz salı sallanır derler yalan inanmayın her gün yeni bir umutla her gün güzeldir hayırlı sabahlar herkese günaydın türkiye..

 

Günaydın bugün 17 mayıs 2022 salı sabahından herkese selamlar arkadaşlar 

Her yeni gün yeni bir umuttur diyerek uyanan insan,dertleriyle sorunlarıyla bir tek kendi dertliymiş geri kalan topluluk sanki dertsiz küp şekermiş  mantıgında kendini tüketen insan..

Şikayet ettikçe sıkıntısının daha da katlandıgının farkında olmadan dili şükürden uzak kalan insan..

Ah anlamla anlamsızlık arasında boğuşan insan, gönül tarlalarında susuz kalan merhamet tohumu ve her yeri sarmış eril nefret yığını! Ah evlere sığmayıp caddelere akan kalabalık insan seli!

 Sizden kaçar ruhuma sığınırım, ruhumun gazabından kaçar yine size dönerim.
 Çözüm sizde değil, biliyorum ama çaresizim, döner döner aynı yola girerim.
 Ömrüm insanları anlamaya çalışmakla geçti, zorlu yollarda yürürken kalbim çok yoruldu ama durmadı sürüklenmem, bitmedi 
 Bu yüzden yürümeyi bıraktım, anlamaktan vazgeçtim ve havsalamdaki sözcükleri birer kuş misali göklere saldım.
 Ah daralan göğüs kafesim, ah derinden çektiğim soluğum!
 Şimdi senden başka hiç kimsem yok. sevgili kendim En iyi sen bilirsin beni. Kaç kere pes ettim, kaç kere yuvarlandım dipsiz kuyulara.
 Kaç kere gerilip gevşedi sinir sistemim. Her seferinde pes ettim desemde yeniden ayağa kalkıp daha güçlü daha temkinli mücadelemi verdim.
Ah anlam-sız insan ruhu! Hem gözyaşı hem çirkinliğin hem de bir parça güzelliğin yuvası.ne vardı biraz samimi olsaydınız,yada size verilen degeri degersizleşmek için var gücünüzle gayrete düşmeseydiniz..

 Size verilen sevginin,güvenin,samimiyetin nankörü olmasanız,belkide hep bu yüzden kaybediyoruz çünkü en zayıf tarafımız belkide herkesi kendimiz gibi biliyoruz..
Bu sebebten dolayı hep hayal kırıklığı,üzüntü pişmanlık duyuyoruz..

Şöyle bir bakıyorum da etrafıma çok sahte samimiyetsiz geliyorsunuz,mefaatin daha çok ön planda olduğu bu devirde sizde işinize nasıl gelirse o şekilde dönüp şekillenen insanlarsınız..

Bu durumun farkında olan buna itiraz eden sesi çıkan bir şekilde sizee doğru yolu tarif edenleri  anında düşman ilan ederek tek kalemde harcama bonkörlüğünüz de var..

Sanırım çagımızın en büüyük hastalığı güvensizlik,güven problemi varsa her şey şüpeye elbette gebe..

Güvenin oluştugu ortamlarda insan ilişkilerinde samimiyet güveni takip ederek gelecektir aslında,ama bizler bi kişiden tabiri caizse kazık yemiş dersimizi almış isek haliylle güvenmekle güvenmemek arasında gider geliriz,ki çok gidip gelmişliğimiz var) haa sorarsanız akıllandık mı dersimizi aldık mı die bir nebze temkinliyiz artık diyelim..

Kuş gibi kalbi olan merhametli samimi insanların yüreğinde koca koca güvensizlik aşılayan,yok yaa bu sefer yapmaz dediginde yine onu hayal kırıklıgına ugratan bunu samimiyet sanarak karsı tarafı enayi ve salak yerine koyanlara bir çift sözüm var, unutmayın kimse salak yada saf degildir,belkide sizden daha akıllıyız zekiyiz de bunu size belli etmiyoruzdur olamaz mı?

Deemem o kii.. size verilen sevginin samimiyetin degerin nankörü olmayın gerisi hallolur..

Sen seni bil sen seni sen sıkı tut çeneni,elini diline sahip ol sonra öcler yer seni :)bu dünyanın bir de altı var unutmayın hesap var mizan var sırat var burda kazandıgını sanan insan orda çok kaybedecek bunu hesabını yapamayan, o tarafı unutup dünya hırsı ve gayesi ile koşturan insan yazık bee inan ki degmeyecek emin ol nedne biliyormusun? çünkü hiç birini yanına alıp götüremeyeceksin,gözünü kapattın mı tak bittii gitti herşey ozaman ah vah desen de nafile..

Kırmayın kırılmayın,insanlara yada çevrenizdeki kişilere ne az nede çok hak ettiği kadarını verseniz yeterli..

İnsan bu azizim ne yaparsanız yapın illaki bir kusur bir sebeb aranacak,bir itiraz edilecek begenilmeyeçek,yada daha fazlası istenip sizi eleştireçekler..
Her kişi kendinden bilirmiş işi..

Çevrenizde ve etrafınızda sizi sevenler çok olsun sevmekten önce güven duyanlarınız tabiki iki günlük dünya için fırıldak olmaya gerek yok..

Diniforum.net sayfasından bu günlük bu kadar içimizden gelenler size yansıyor herhangi bir amaç gönderme yada birilerine cevap olarak algılanmasın dogaçlamayı gelişi güzeli severim bi anlık bir durumdan yazarken bakmışım neler dökülmüş satırlara yani demem o ki öküzünde altında buzağı aramayın..
 
Diger paylaşıma kadar kendinize çok çok iyi bakın sizi sevenlere kırmaktan korkan insanlara degerli olduklarını hatırlatın alacagınız güzel bir duayla gününüz belki degişir güzelleşir farklılaşır..

SeLam Ve Dua iLe KaLın...

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Katip ÇELEBİ Kimdir Katip ÇELEBİ Kimdir Esas ismi Mustafa bin Abdullah olan Kâtip Çelebi kimdir?Babası Abdullah Enderun,da yetişmiş, silahdarlık göreviyle saraydan ayrılmıştı. 14 yaşına kadar özel eğitim gören Kâtib Çelebi, Katip Çelebi, tarih, coğrafya bibliyografya ve biyografya ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmiş bir bilim insanıdır,
 • Eski Mynet islami Sohbet Eski Mynet islami Sohbet  Eski Mynet islami Sohbet Odaları - Bedava Dini chat yap üyeliksiz dini sohbet et Yetişkınler için Chat sohbet odaları,kapali bayanlara özel sohbet siteleri, chat odası, mynet chat, mynet sohbet,Kapanan mynet sohbet odaları ile yeni döneme damgasını vuran, eski mynet sohbet hizmeti sitemizdedir. Mynet sohbet mobil cihazlardan 7/24 giriş yapın
 • dinin amacı nedir dinin amacı nedir dinin amacı nedir Neye hizmet eder? Dinin temel amacı nedir Dinin temel gayesi nedir tüm bu sorulara akliniza takilan Din ile alakali cevaplar Diniforum.net Sitemizde Bulabilirsiniz
 • Miraç KandiLimiz Mübarek OLsun Miraç KandiLimiz Mübarek OLsun miraç kandiline yaklaşırken sizler için sayfamızda en güzel kısa mesaj dualı sözlere yer vermiş bulunmaktayız sevenlerinizle buluşmaya hazır miraç gecemiz mübarek olsun dostlar
 • Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler hangileri en rahat dini sohbet edebileceğiniz islami sohbet veren kanallar neresi müslümanlar hangi islami siteleri tercih edıyor senelerdir sevieyeden odun vermeden kesintisiz dini chat ve islami chat hızmeti veren oncu islami sohbet odalari kımler tüm bu sorulara özellıkle bayanlarin dini sohbet yerleri neresi sorusuan cevap verıyoruz
 • Kahve İçelim Kahve İçelim Kahve hatır işidir kıymet bilenle içilir
 • Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk nedir bU ilahi adalet nedir bu takdiri ilahi,Sevgilim senin yüzünün güneşi göklere sığmaz çünkü güzelliğin dille anlatılacak bir güzellik değil O bambaşka bir güzellik Senin aşkın cana cihana sığmazken şaşılacak bir şeydir ki geldi benim içime benim gönlüme sığdı. Gönlümü kendisine yer edindi.
 • Kadir Gecesine Özel İlahiler Kadir Gecesine Özel İlahiler Bekir Çiçek den Kadir Gecesi İlahisi Kadir Gecemiz Mübarek Olsun Kadir Gecesine Özel İlahiler dinle indir,Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin
 • Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte mağfiret ibadet ve tövbe etmek için en güzel fırsattır. Allahım bu ayın kıymetini bilip gerektiği ibadet içinde geçirmeyi nasip etsin.
 • Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yıla girerken korkuyla merakla ne getireceğini bilmeden korkuyla çekilen besmele komik bi o kadar da düşündürücü