Cuma Süresinin Fazileti

Cuma Süresinin Fazileti

Etiketler Cuma.süresi.cuma sözleri.dini sözler.islami sözler
Dini forum Cuma Süresinin Fazileti
Kategori sureler-ayetler
Bu Dini Sohbet Sayfasi 474 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

Cuma Süresinin Fazileti Hakkında Detaylar

Cuma sohbetlerinde bugun Cuma Suresi suresinin son ayetinde müjdeyi veriyoruz hanim kardeşim yao tesirini sende gör dilek ve arzu ettiğin şeyin gerceklesmesini istiyorsan bu tavsiye ettiğim tertibi lütfen dene ve bizede dua et allahin selamı üzerinize olsun hayırlı nurlu bereketi cumalar dostlar

 

SeLamün ALeyküm çok değerli Müslümanlar, ve hanım kardeşlerim,Cuma günü  münasebetiyle ilk olarak tüm ümmeti Muhammedin ve inanan din kardeşlerimin Cumasi mübarek olsun rabbim Cuma gününün hürmetine affı ve merhametiyle bizleri affeylesin dualarımızı kabul ve makbul olan dualar zumresine dahi eylesin Aminn.

Bayan kardeşlerimin daha çok ilgisini dikaktini çekmek adına bugunki sohbetimize bismillah diyerek başlamak istiyorum,değerli kardeşlerim Kurani Kerim bize verilmiş değerli kıymetli kutsal kitabımızdır ve müslümanin pusulasıdir Kurani kerimde bulunan 6666 ayet bize ne diyor ne anlatıyor anlıyor muyuz haberdar mıyız acaba bilen biliyor bilmeyen ise nasilsa öğreniriz suan onu öğrenmeye vaktim zamanım yok diyerek sürekli erteliyor ki ben görüyorum etrafımda çok bubtar örnek var yada mazereti kafam almıyor en büyük mazeretidir neden kafan almıyor acaba kardeşim her haltı alan beynin neden sana verilen gönderilen kitabı merak edip açıp okumaz ne diyor bana ne mesaj veriyor ne yapmam gerekiyormuş neden merak etmiyorsun ben söyleyeyim sen nefsine daha cok hizmet ediyorsun öğrenmekten korktuğun için haberdar olmak istemiyorsun oysa sana birisi bir mektup bıraksa değil mi merakla hemen okumak içinde ne yazıyorsa onu anlamak adına hemencik heyecanla alır eline olursun o halde Allah sana da kitap göndermiş peygamberler vasıtasıyla sen neden merak edip mevla ne diyor ne istiyor diye merak etmezsin ey gafil..Allah kuran okuyan kuran ahlakı ile ahlaklanan kişilerden eylesin bizleri..

Okumak anlamak adına çaba ver gayret gösteren tüm kardeşlerime de Allahim yardim etsin kolaylık versin bu gün cuma ve cuma süresi okumak eftal dir size söyle bir nasihat ve hatırlat yaparak konuya nokta koymak istiyorum.

Cuma süresi okumak Cuma günü sünnettir ve Cuma süresindeki son 2 ayeti ezanla sela arası okuduğunuzda 3 kez tekrar eden allahin izniyle rızık endişesi çekmez ve aslandarda zorda kalmaz beklenmeyen ve umulmadık rızık kapıları açılır özellikle hanım kardeşlerim bunu her Cuma yapmaya gayret edin inşallah..

Cuma Suresini özellikle Sela ile ezan arasında okumak daha faziletlidir. Rivayete göre; Her kim Cuma günü sela ile ezan arasında cuma suresinin 9 – 10- 11 ayetleri 3 kere okunursa o hafta içinde eline helal para geçer..

Bismillahirrahmanirrahim

9.Yâ eyyuhâllezîne âmenû izâ nûdiye lis salâti min yevmil cumuati fes'av ilâ zikrillâhi ve zerûl bey'a, zâlikum hayrun lekum in kuntum ta'lemûn(ta'lemûne).

10.Fe izâ kudiyetıs salâtu fenteşirû fîl ardı vebtegû min fadlillâhi vezkurûllâhe kesîran leallekum tuflihûn(tuflihûne).

11.Ve izâ raev ticâraten ev lehveninfaddû ileyhâ ve terakûke kâimâ(kâimen), kul mâ indallâhi hayrun minel lehvi ve minet ticârati, vallâhu hayrur râzıkîn(râzıkîne)


Bir ayri tavsiyem de yine Cuma süresinin son ayetini 41 defe ne maksatla okursanız dilek ve arzunuz var ise Allahın izniyle gerçekleşecektir..

İnanmak teslim olmak önemlidir ve Kainatın sahibi yüce Allahtan istemek lazim her ne verirse versin kul hakkinda onun hayırlı olduğunu düşünmeli olmuyorsa zorlamamali..

Cuma gününün feyzi bereketi mağfireti selametle hidayeti affı tüm inananların üzerine olsun inşallah dualarınız kabul olsun cumamız mübarek olsun rabbim bu Cuma gününün hürmetine hepimizi affeylesin canlar yeniden buluşmak dileğiyle Dini Forum hayırlı cumalar diler SeLam Ve Dua iLe KaLın HoşçakaLın..

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Bu Korona çapkın çıktı Bu Korona çapkın çıktı Korona ile alakalı muazzam espriler benzetmeler sarkilar şiirler yazıldı ama bu beni çok güldürdü korona çapkın çıktı yakaladığını yatağa atıyor diyor ya sahidende öyle kime bulaşsa illa bi yatağa atma durumu oluyor şaka bir yana umarım bu zor günleri biran önce atlatırız da 2021 hepimiz için ve yaşadıklarımızı geride bırakıp sağlıkla geçireceğimiz yeni bir yıl ve sene olur 2012 in en iyi sözleri WhatsApp sözleri twitter kapak sözleri facebook profil resimleri güncel konular hayata dair tüm gelişmeler son dakka haberleri ve bir çoğu sayfamızda sizleri bekliyor sizler de beğenerek ve paylaşarak destek verebilirsiniz 2021 hepimize iyi gelir inşallah başta sağlık huzur ve bol bereketli bir yıl ümidi ve dileğiyle hoşcakalın
 • islami sohbet kanalları islami sohbet kanalları islami sohbet kanalları hakkinda bilmedikleriniz Yenilenen islami sohbet Web, Girişlermiz sayesinde Dini sohbet sitemize istediğiniz yerden hızlı bir şekilde ister mobil ister netten erişebilirsiniz.
 • AyrıLıkLaR VaR AyrıLıkLaR VaR Hayat düşündüğümüz kadar uzun değil ve ani ayrılıklar var o yüzden sevdiklerinize ve sizi sevenleri kırmayın üzmeyin geri dönüşü özürü ve telafisi olmayan ayrılıklar var lütfen kıymet bilin insana insan gibi değer verin kıymet bilin
 • islam dininde ruyalar islam dininde ruyalar islam dininde ruyalar ve ruya tabirleri ile ilgili hukumleri nelerdir,Rüya tabirleri ve yorumları nasıl yapılır,hadiste rüyanın önemi nedir,Bu ve benzeri birçok sorunun cevabını Diniforum.net sitemizde okuyabilirsiniz.
 • Abdullah Altun - Yasin Suresi Abdullah Altun - Yasin Suresi Ruhunuzu Dinlendirecek Yasin Suresi Abdullah Altun - Yasin Suresi dinle indir,Allah sizden razı olsun. Dinlerken kalbimde hissettim her bir ayeti. Allah bunlara ulaşmamıza vesile olan herkese merhamet eylesin.
 • İsmail Biçer - Ali İmran İsmail Biçer - Ali İmran İsmail Biçer - Ali İmran süresi dinle indir,Al-i İmran süresi Medinede indirilmiştir. Kuran-ı Kerim’in 3. süresidir. 200 ayetten oluşmaktadır. Al-i İmran süresinden önce en uzun süre olan Bakara, sonrasında ise Nisa süresi bulunmaktadır
 • Berat Kandili İlahileri Berat Kandili İlahileri Berat Kandili İlahileri dinle indir Berat kandili ilahisi, Berat Kandili İlahileri, Berat kandili mesajları resimli İlahili Videolar Berat Kandili ilahisi sözleri Berat Kandili ne zaman Miraç Kandili için İlahiler İlahili kandil Mesajları Berat ile Abisi Berat gecesi 2022 ne zaman Kandil mesajları Kandiliniz mübarek olsun
 • Affettim Dediğin Bir Kul Da Ben oLayım Affettim Dediğin Bir Kul Da Ben oLayım Kul olarakmhic birimiz kusursuz yada günahsız değiliz önemli olan kulluk vazifemizi farkında olmak yapılan hatadan dolayı af dilemek tövbe etmektir allah kimseyi bile bile günah işleyecek kadar kalbini kararmasın
 • Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar Müziksiz Hasan Dursun - Efendimin Ravzasında Gül Açar ilahisi dinle ilahileri sözleri indir,Rabbim hepimize gitmeyi nasip eyle güller gülünün iki cihanın sultanı MUHAMMED (s.v.s)efendimizin yanına Rabbim razı olsun kardeşim,Allah razı olsun sonsuz Salat selamlar olsun Peygamberimiz efendimize duyduk itaat ettik açılsın yollarda en kısa zamanda kavuşalım Habibi zişanı görelim Amin Rabbim dualarınızı en kısa zamanda hayırlısıyla kabul buyursun
 • HayırLı-CumaLar HayırLı-CumaLar Cuma günü haftanın son günü en güzel gunlerdendir müslümanın mübarek günüdür sizde eşinizi dostunuza grup arkadaşınıza bi mesaj atarak cuma gününü kutlayabilirsiniz sizler için hazır resimli dualar cuma kutlamalarını topladık seç beğen al duali sözlerle cuma mesajı hayırlı cumalar mübarek gün cuma hürmetine Rabbim herkesi sıkıntısından kurtarsın inşallah herkese hayırlı cumalar dostlar