Cuma Süresinin Fazileti

Cuma Süresinin Fazileti

Etiketler Cuma.süresi.cuma sözleri.dini sözler.islami sözler
Dini forum Cuma Süresinin Fazileti
Kategori sureler-ayetler
Bu Dini Sohbet Sayfasi 681 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

Cuma Süresinin Fazileti Hakkında Detaylar

Cuma sohbetlerinde bugun Cuma Suresi suresinin son ayetinde müjdeyi veriyoruz hanim kardeşim yao tesirini sende gör dilek ve arzu ettiğin şeyin gerceklesmesini istiyorsan bu tavsiye ettiğim tertibi lütfen dene ve bizede dua et allahin selamı üzerinize olsun hayırlı nurlu bereketi cumalar dostlar

 

SeLamün ALeyküm çok değerli Müslümanlar, ve hanım kardeşlerim,Cuma günü  münasebetiyle ilk olarak tüm ümmeti Muhammedin ve inanan din kardeşlerimin Cumasi mübarek olsun rabbim Cuma gününün hürmetine affı ve merhametiyle bizleri affeylesin dualarımızı kabul ve makbul olan dualar zumresine dahi eylesin Aminn.

Bayan kardeşlerimin daha çok ilgisini dikaktini çekmek adına bugunki sohbetimize bismillah diyerek başlamak istiyorum,değerli kardeşlerim Kurani Kerim bize verilmiş değerli kıymetli kutsal kitabımızdır ve müslümanin pusulasıdir Kurani kerimde bulunan 6666 ayet bize ne diyor ne anlatıyor anlıyor muyuz haberdar mıyız acaba bilen biliyor bilmeyen ise nasilsa öğreniriz suan onu öğrenmeye vaktim zamanım yok diyerek sürekli erteliyor ki ben görüyorum etrafımda çok bubtar örnek var yada mazereti kafam almıyor en büyük mazeretidir neden kafan almıyor acaba kardeşim her haltı alan beynin neden sana verilen gönderilen kitabı merak edip açıp okumaz ne diyor bana ne mesaj veriyor ne yapmam gerekiyormuş neden merak etmiyorsun ben söyleyeyim sen nefsine daha cok hizmet ediyorsun öğrenmekten korktuğun için haberdar olmak istemiyorsun oysa sana birisi bir mektup bıraksa değil mi merakla hemen okumak içinde ne yazıyorsa onu anlamak adına hemencik heyecanla alır eline olursun o halde Allah sana da kitap göndermiş peygamberler vasıtasıyla sen neden merak edip mevla ne diyor ne istiyor diye merak etmezsin ey gafil..Allah kuran okuyan kuran ahlakı ile ahlaklanan kişilerden eylesin bizleri..

Okumak anlamak adına çaba ver gayret gösteren tüm kardeşlerime de Allahim yardim etsin kolaylık versin bu gün cuma ve cuma süresi okumak eftal dir size söyle bir nasihat ve hatırlat yaparak konuya nokta koymak istiyorum.

Cuma süresi okumak Cuma günü sünnettir ve Cuma süresindeki son 2 ayeti ezanla sela arası okuduğunuzda 3 kez tekrar eden allahin izniyle rızık endişesi çekmez ve aslandarda zorda kalmaz beklenmeyen ve umulmadık rızık kapıları açılır özellikle hanım kardeşlerim bunu her Cuma yapmaya gayret edin inşallah..

Cuma Suresini özellikle Sela ile ezan arasında okumak daha faziletlidir. Rivayete göre; Her kim Cuma günü sela ile ezan arasında cuma suresinin 9 – 10- 11 ayetleri 3 kere okunursa o hafta içinde eline helal para geçer..

Bismillahirrahmanirrahim

9.Yâ eyyuhâllezîne âmenû izâ nûdiye lis salâti min yevmil cumuati fes'av ilâ zikrillâhi ve zerûl bey'a, zâlikum hayrun lekum in kuntum ta'lemûn(ta'lemûne).

10.Fe izâ kudiyetıs salâtu fenteşirû fîl ardı vebtegû min fadlillâhi vezkurûllâhe kesîran leallekum tuflihûn(tuflihûne).

11.Ve izâ raev ticâraten ev lehveninfaddû ileyhâ ve terakûke kâimâ(kâimen), kul mâ indallâhi hayrun minel lehvi ve minet ticârati, vallâhu hayrur râzıkîn(râzıkîne)


Bir ayri tavsiyem de yine Cuma süresinin son ayetini 41 defe ne maksatla okursanız dilek ve arzunuz var ise Allahın izniyle gerçekleşecektir..

İnanmak teslim olmak önemlidir ve Kainatın sahibi yüce Allahtan istemek lazim her ne verirse versin kul hakkinda onun hayırlı olduğunu düşünmeli olmuyorsa zorlamamali..

Cuma gününün feyzi bereketi mağfireti selametle hidayeti affı tüm inananların üzerine olsun inşallah dualarınız kabul olsun cumamız mübarek olsun rabbim bu Cuma gününün hürmetine hepimizi affeylesin canlar yeniden buluşmak dileğiyle Dini Forum hayırlı cumalar diler SeLam Ve Dua iLe KaLın HoşçakaLın..

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler hangileri en rahat dini sohbet edebileceğiniz islami sohbet veren kanallar neresi müslümanlar hangi islami siteleri tercih edıyor senelerdir sevieyeden odun vermeden kesintisiz dini chat ve islami chat hızmeti veren oncu islami sohbet odalari kımler tüm bu sorulara özellıkle bayanlarin dini sohbet yerleri neresi sorusuan cevap verıyoruz
 • Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk nedir bU ilahi adalet nedir bu takdiri ilahi,Sevgilim senin yüzünün güneşi göklere sığmaz çünkü güzelliğin dille anlatılacak bir güzellik değil O bambaşka bir güzellik Senin aşkın cana cihana sığmazken şaşılacak bir şeydir ki geldi benim içime benim gönlüme sığdı. Gönlümü kendisine yer edindi.
 • Kahve İçelim Kahve İçelim Kahve hatır işidir kıymet bilenle içilir
 • Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte mağfiret ibadet ve tövbe etmek için en güzel fırsattır. Allahım bu ayın kıymetini bilip gerektiği ibadet içinde geçirmeyi nasip etsin.
 • Kadir Gecesine Özel İlahiler Kadir Gecesine Özel İlahiler Bekir Çiçek den Kadir Gecesi İlahisi Kadir Gecemiz Mübarek Olsun Kadir Gecesine Özel İlahiler dinle indir,Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin
 • Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yıla girerken korkuyla merakla ne getireceğini bilmeden korkuyla çekilen besmele komik bi o kadar da düşündürücü
 • Dünya işte yazı sözü Dünya işte yazı sözü Yalan dünya desekde tüm gücümüzle sarılıyoruz dünya ya sıl yalan bizim dilimizde yüreğinize hayata dair en güzel sözler kısa makale ve yazılar sayfamızda siz değerli takipçi ve ziyaretçikerimizi bekliyor
 • Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Allahim hepimize dogru yollu göster Seytana ugmayalim. AMIN Abdurrahman Önül - Kul Olamadım ilahisi sözleri ilahileri dinle indir,Allahım Azabından Afıfına Gazabından Rahmetıne Sıgınıyorum Senden yine sana iltica ediyorum Şanın yücedir.Sana yaptığım senayı senın kendıne yaptıgın senaya denk bulmuyorum. Sana layık bır surette hamd etmekten acızım
 • Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Chat Sohbet odaları,Dini Chat, Dini Sohbet, mobil sohbet, dini sohbetler, islami Sohbetler, dini chat odalari, müslüman sohbet, islami sohbet, islami chat.
 • İnsan Suresi İnsan Suresi İslam Subhi den İnsan Suresi dinle indir,İnsan Suresi Oku - İnsân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu,İnsan Suresi Medine döneminde inmiştir. 31 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki insan kelimesinden almıştır. Aynı âyette geçen ed-Dehr kelimesinden dolayı Dehr sûresi diye de anılır.