YanLış EdiLen DuaLar

YanLış EdiLen DuaLar

Etiketler dualar.yanlış edilendualar,dua adabı,duadabilinmeyenler,nasılduaetmeliyiz
Dini forum YanLış EdiLen DuaLar
Kategori dualar
Bu Dini Sohbet Sayfasi 1094 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

YanLış EdiLen DuaLar Hakkında Detaylar

sevgili dostlar dua ederken nerde ne şekilde yanlış dua ediyoruz farkına varmadan negatif enerjiye dönüştüryoruz bunlar hakkında bircik bahsetmek istedim konunun devamı sayfamızda hepinizi bekleriz

 

Selamün Aleyküm, degerli diniforum.net takipçilerim konumuza dönmeden önce hepinize önce sağlık huzur bol bereketli  güzel bir gün geçirmenizi temenni ediyorum degerli dostlar bugun ki konumuza dönecek olursak konumuz duada yapılan yanlışlıklar nelerdir,bilmeden nasıl yanlış dua ediyoruz dogru dua nasıl olmalı,her düşündügümüzü duaya donüştürmemiz gerektiğini kısaca sizlerle paylaşmak istedim.

Dua kulun allaha en yakın oldugu anlardır,ayette de belirtildiği gibi,Deki, Eğer duanız olmasa RABBİMİN katında ne ehemmiyetiniz var. (Furkan suresi 77. Ayet) dua mümin kulların allah ile arasında perde olmadan aracı olmadan birebir başbaşa yakardıgı yalvardıgı onun karsısında rol yapmadan  samimi his ve duygularla olmasını istedigi veyahut rabbinden istedigini açıkca beyan ettigi en temiz şekilde beyan ettigi anlardır..

Dua etmek istemek her kulunda yapabilecegi anlık hissiyatında gerçekleşen bir durumda degildir dua etme istegi geldigi anda duanızı ertelemeyin o an içinizden gecen her he ise isteyin yanlız şu var ki dua ederken yapılan aslında bilinmeden yapılan istem dışı dualar vardır yada işte kulaktan dolma kalmiştir zihnimizde bir yerde duymuşuzdur dogrulugunu bilmeden ediveririz,bilmeden yapılan yani yanlış yapılan dualarımız var nelerdir mesela örnek ver derseniz.

Örneğin Bir anne için en güzel dua 'Rabbim sana evlat acısı göstermesin' demektir. Yapmayın bu şekilde dualar etmeyin, yanlış bir dua bu, yaptığımız bir çok yanlış dua gibi,Ağzımızdan çıkan her sözcük evrene verilen bir enerjidir ve bize fazlası ile geri döner. Yanlış dualarla bilmeden felaketleri davet ediyor olabilirsiniz, lütfen dikkat edin.
Burada verdiğimiz enerji veren kelime ''evlat acısı'' kelimesidir.
Olması gereken ise ''Rabbim evlatlarının hep hayırlı güzel günlerini göstersin'' şeklinde duadır.

Bu yanlışları çok yapıyoruz, araba alan bir yakınımıza ''kazasız belasız'' binmesi için dua ediyoruz ama gönderdiğimiz kelimeler ''kaza, bela'' kelimeleri.
Oysa ''Allah hayırla sağlıkla, mutlulukla kullanmayı nasip etsin'' dersek bu GERÇEKTEN DUA olur.

Allah kimseye muhtaç etmesin'' şeklinde çoğu insanın ettiği dua da yanlış. Dikkat edin halbuki Allah'ım bolluk içinde yaşamayı nasip eyle, ihtiyacı olanlara yardım etme fırsatı ve imkanı ver'' desek ne güzel bir dua olur..

Çocuklarınla, ailenle bir fotoğraf paylaştığında  Allah ayırmasın, Allah bozmasınyorumları yapılıyor.
Allah hiç bir şeyi bozmaz ki. Allah beraberliğinizi, ağzınızın tadını DAİM ETSİN demek çok daha güzel ve doğru değil mi sizce de?

Dua enerjisi çok etkilidir ve doğru edilmesi çok önemlidir...
Ya da hepsinin yerine istediğiniz her şey için olmuş gibi şükür ve hamd olsun diyelim.

Maddi manevi RIZIKLAR için şükürler olsun, Hayatım güzelliklerle dolu gibi cümleleri söyleyip ardından şükredin...
Hamdedin, en büyük ve en güçlü dua şükürdür çünkü... Allah'ın izni ile mucizelerin nasıl gerçekleştiğini göreceksiniz.

 Evet bir konunun daha sonuna geldik umarım istifade edersiniz dualarınızda bizleride unutmayın inşallah.. ve yapmiş oldugunuz her dualarınızda yarabbim oldu çok şükür sevincinizi yaşamanız temennisiyle kendinize ve sevdiklerinize çok iyi bakın   Sizleri en güzele emanet ediyorum Dini Forum AiLesi olarak SeLam Ve Dua iLe KaLın HoşçakaLın..

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler hangileri en rahat dini sohbet edebileceğiniz islami sohbet veren kanallar neresi müslümanlar hangi islami siteleri tercih edıyor senelerdir sevieyeden odun vermeden kesintisiz dini chat ve islami chat hızmeti veren oncu islami sohbet odalari kımler tüm bu sorulara özellıkle bayanlarin dini sohbet yerleri neresi sorusuan cevap verıyoruz
 • Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk nedir bU ilahi adalet nedir bu takdiri ilahi,Sevgilim senin yüzünün güneşi göklere sığmaz çünkü güzelliğin dille anlatılacak bir güzellik değil O bambaşka bir güzellik Senin aşkın cana cihana sığmazken şaşılacak bir şeydir ki geldi benim içime benim gönlüme sığdı. Gönlümü kendisine yer edindi.
 • Kahve İçelim Kahve İçelim Kahve hatır işidir kıymet bilenle içilir
 • Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte mağfiret ibadet ve tövbe etmek için en güzel fırsattır. Allahım bu ayın kıymetini bilip gerektiği ibadet içinde geçirmeyi nasip etsin.
 • Kadir Gecesine Özel İlahiler Kadir Gecesine Özel İlahiler Bekir Çiçek den Kadir Gecesi İlahisi Kadir Gecemiz Mübarek Olsun Kadir Gecesine Özel İlahiler dinle indir,Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin
 • Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yıla girerken korkuyla merakla ne getireceğini bilmeden korkuyla çekilen besmele komik bi o kadar da düşündürücü
 • Dünya işte yazı sözü Dünya işte yazı sözü Yalan dünya desekde tüm gücümüzle sarılıyoruz dünya ya sıl yalan bizim dilimizde yüreğinize hayata dair en güzel sözler kısa makale ve yazılar sayfamızda siz değerli takipçi ve ziyaretçikerimizi bekliyor
 • Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Allahim hepimize dogru yollu göster Seytana ugmayalim. AMIN Abdurrahman Önül - Kul Olamadım ilahisi sözleri ilahileri dinle indir,Allahım Azabından Afıfına Gazabından Rahmetıne Sıgınıyorum Senden yine sana iltica ediyorum Şanın yücedir.Sana yaptığım senayı senın kendıne yaptıgın senaya denk bulmuyorum. Sana layık bır surette hamd etmekten acızım
 • Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Chat Sohbet odaları,Dini Chat, Dini Sohbet, mobil sohbet, dini sohbetler, islami Sohbetler, dini chat odalari, müslüman sohbet, islami sohbet, islami chat.
 • İnsan Suresi İnsan Suresi İslam Subhi den İnsan Suresi dinle indir,İnsan Suresi Oku - İnsân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu,İnsan Suresi Medine döneminde inmiştir. 31 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki insan kelimesinden almıştır. Aynı âyette geçen ed-Dehr kelimesinden dolayı Dehr sûresi diye de anılır.