ELveda Ya Şehri Ramazan

ELveda Ya Şehri Ramazan

Etiketler Elveda ya şehri ramazan sözleri.ayrilik sözleri.islami sözler.dini sözler.müslümanlar sözleri.toplumsal sözler.hayata dair sözler. Ayrılık elveda sözler
Dini forum ELveda Ya Şehri Ramazan
Kategori makaleler
Bu Dini Sohbet Sayfasi 1040 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

ELveda Ya Şehri Ramazan Hakkında Detaylar

İslam aleminin onbir ayı olan ramazan ayi geldi gelecek derken iste uğurluyoruz yarin arafe ertesi gün ramazan bayramı işte geldin ve gidiyorsun yine ey şehri ramazan gelişin sevinç gidişin hüzün seneye tekrar sağlıkla sana kavuşmak duasiyla senden ayrılıyoruz,ramazanı layıkıyla ihya eden orucu tam anlamıyla her türlü tutan ibadetlerimizi kabul ederek bizlerden ayrıl ramazan seneye seni karşılamak o sevinçi yaşamayı tekrar kavuşmayı nasip et Allahım güle güle ey şehri ramazan..

 

Selam bu günkü Dini Sohbet konumuz da dostlar bir ramazanı yine yedik yuttuk bu yaşımıza kadar eğer ramazan ayında sağlıkla oruçlarımızı tutabildiysek ne mutlu bize rahmet ayını hakkıyla gecirdiysek ne ala onbir ayı olan Ramazan ayının rahmet ve bereketini hepimiz biliyoruz ayri bir haz hissiyat bereketin olduğu bu ayı her yıl sevinç ve heyecanla bekleriz değil mi?
Lakin herşeyin sonu olduğu gibi bu rahmet bereket ayininda sonuna gelirken soruyormuyuz kendimize bu yıl da ramazana kavuştuk sağlıkla oruçlarımızı tutduk ama içimize sindi mi?

lezzetli aldik mi ibadetlerimizden, yılda bir kez bizlere misafir olan ramazan ayını evlerimizde güzel ağırladık mi onun hatrına kaç kişiye yardım elini uzattık bir yetim öksüz sevindirdik,kuran ayı olan ramazanda bir kuranın açıp yüzüne bakabildik mi,zekat ve fitrelerimizi tam manasinda verdik mi o kadar nimetin şükrünü hakkıyla layıkıyla ihya edip sonsuz nimetler veren bunları bize nasip kismet eden rabbimize ne kadar şükrettik teşekkür ettik?

Bir fakir fukara aklımıza geldimi gidip kapısına bir ihtiyacınız var mi dedik mi..
Biz seni tutduk ey oruç sende sırattan geçerken bizi tut şikayetçi olma bu kulun ramazan ayini en güzel şekilde karşıladı ve uğurladı müjdesi sevinciyle bizleri hesapsız geçmeyi nasip eyle Allahım..


Gidiyorsun ey şehri ramazan içimiz buruk yeniden kavuşmak seneye yine yanımızdaki tüm sevdiklerimizle birlikte eksiksiz bir şekilde seni yeniden karşılamak sana kavuşmak duasiyla elveda ya şehri ramazan..

GELMİŞSİN GİDİYORSUN
GÜZEL AĞIRLADIK MI BILMEM?

BİRE BİN VERDIN SEVAPTA
BOZ ALABİLDİK Mİ BİLMEM?

LAYIKI ILE EDA EDEBİLDİK Mİ
HAKKINI VEREBILDIK MI BILMEM?

YOKSULLARI ANLADIK MI?
YÜZLERİNİ GÜLDÜREBILDIK MI BILMEM

YETIMLERI SEVİNDİRİP
MAZLUMLARI DÜŞÜNDÜK MI BILMEM?

ELİMİZE DİLİMİZE NEFSİMİZE AKLIMIZA FİKRİMİZEDE DE ORUÇ TUTABIKDİK MI BILMEM?

KARŞILIĞINI SEVABININ KARŞILIĞINI YANLIZCA SENIN VERECEĞİN BU ORUC İBÂDETLERİNİ TUTABİLDIK MI BILMEM?

Ramazan bir telli duvaklı gelin gibi gidiyor bizden ya rabbii:(ramazan bizden şikayetçi olmayacak demi Allahim ne olur olmasın eksik ve kusurlarımızı sen düzelt Allahimmm..Seneye yeniden sağlıkla hep birlikte kavuşmak niyeti ve duasıyla herkese hayırlı günler rabbim bütün niyetlerini kabul makbul etsin inşallah özleyip değer verdiğimiz her kim varsa hayatinizda yaninizda arkadaşlar rabbim onları baki kalsın hem bu dünyada hemde ahirette bir sonraki paylaşımda buluşmak dileğiyle Allah'a emanet olun SeLam Ve Dua iLe..

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Kahve İçelim Kahve İçelim Kahve hatır işidir kıymet bilenle içilir
 • Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler hangileri en rahat dini sohbet edebileceğiniz islami sohbet veren kanallar neresi müslümanlar hangi islami siteleri tercih edıyor senelerdir sevieyeden odun vermeden kesintisiz dini chat ve islami chat hızmeti veren oncu islami sohbet odalari kımler tüm bu sorulara özellıkle bayanlarin dini sohbet yerleri neresi sorusuan cevap verıyoruz
 • Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk nedir bU ilahi adalet nedir bu takdiri ilahi,Sevgilim senin yüzünün güneşi göklere sığmaz çünkü güzelliğin dille anlatılacak bir güzellik değil O bambaşka bir güzellik Senin aşkın cana cihana sığmazken şaşılacak bir şeydir ki geldi benim içime benim gönlüme sığdı. Gönlümü kendisine yer edindi.
 • Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte mağfiret ibadet ve tövbe etmek için en güzel fırsattır. Allahım bu ayın kıymetini bilip gerektiği ibadet içinde geçirmeyi nasip etsin.
 • Kadir Gecesine Özel İlahiler Kadir Gecesine Özel İlahiler Bekir Çiçek den Kadir Gecesi İlahisi Kadir Gecemiz Mübarek Olsun Kadir Gecesine Özel İlahiler dinle indir,Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin
 • Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yıla girerken korkuyla merakla ne getireceğini bilmeden korkuyla çekilen besmele komik bi o kadar da düşündürücü
 • Dünya işte yazı sözü Dünya işte yazı sözü Yalan dünya desekde tüm gücümüzle sarılıyoruz dünya ya sıl yalan bizim dilimizde yüreğinize hayata dair en güzel sözler kısa makale ve yazılar sayfamızda siz değerli takipçi ve ziyaretçikerimizi bekliyor
 • Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Allahim hepimize dogru yollu göster Seytana ugmayalim. AMIN Abdurrahman Önül - Kul Olamadım ilahisi sözleri ilahileri dinle indir,Allahım Azabından Afıfına Gazabından Rahmetıne Sıgınıyorum Senden yine sana iltica ediyorum Şanın yücedir.Sana yaptığım senayı senın kendıne yaptıgın senaya denk bulmuyorum. Sana layık bır surette hamd etmekten acızım
 • Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Chat Sohbet odaları,Dini Chat, Dini Sohbet, mobil sohbet, dini sohbetler, islami Sohbetler, dini chat odalari, müslüman sohbet, islami sohbet, islami chat.
 • İnsan Suresi İnsan Suresi İslam Subhi den İnsan Suresi dinle indir,İnsan Suresi Oku - İnsân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu,İnsan Suresi Medine döneminde inmiştir. 31 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki insan kelimesinden almıştır. Aynı âyette geçen ed-Dehr kelimesinden dolayı Dehr sûresi diye de anılır.