ÖLüm

ÖLüm

Etiketler Ölüm sözleri.sağ sözler acı duygusal hayata dair sözler
Dini forum ÖLüm
Kategori guzel-sozler
Bu Dini Sohbet Sayfasi 1220 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Forum

ÖLüm Hakkında Detaylar

ölümün girmediği bir ev var mıdır tabiki yoktur ölümle alakalı bu paylaşımımı diniforum.net sayfamizda istifade edilmesi bir nebze hatırlatmak adına eklemek istiyorum hepimizin bildiği vakit zaman zaman unuttuğumuz düşündüğüm düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim umarım göz ardi ettiklerimiz davranışlar da dikkat ederiz

 

SeLamün ALeyküm arkadaşlar öncelikle herkese GüzeL bir hafta dilerim umarım hayalini kurduğunuz planladığınız ve iyi gitmesi için dua ettiğiniz her ne varsa inşallah istediğiniz sekikde sonuçlanır ve sizi çok mutlu eder.

Biz insanların Yaşam şartları hayat koşulları vesaire kişilerin tempolu kovuşturması gün içinde kaçınılmaz bir durum  her bireyin işi veya görevi bir başka kişiye göre değişiklik gösterir kimi oturduğu yerde yorulurken kimileri koşturmaktan oturmaya fırsat dahi bulamaz herkesin işinin  yoğunluğu yaptığı isle alakalıdır.

Yaşamak için gerekli olan parayı kazanmak ve hiç kimseye muhtaç olmamak adına bazen kendimizi bile unuttuğumuz doğrudur.evet para kazanmak gecimimiz sağlamak için yeri gelir anamızı babamızı dahi ihmal ettiğimiz yerine göre es dost arkadaşlara dahi fırsat kalmadan bir koşturmaca içinde döndüğümüz bu yoğun günlerde hiç aklımıza gelmez değil mi bir gün en sevdiğimizin ölüm haberini alacağımız evet düşünmeyiz çünkü ölümü aklımıza hiç getirmeyiz gelse dahi hemen aman Allah korusun der geçeriz..

Fakat ölümün olduğunu evimizin içine girdiğinde yada en yakin bir sevdiğimizi kaybettiğinizde daha net anlıyoruz bir eve ölüm girdiğinde geri kalanlarda biraz ölürüyor nedeni nedir biliyormusunuz?

O kişiyle alakali anılara  dalınca keşkeler dilden düşmüyor diyoruz keşke gitseydim gitmedim isim yoğundu ertelemistik iste gel özledim dedi gidemedim işimi bırakıp gibi gibi örnekleri siralarim sizlerde biliyorsunuz ni cenaze evine gidince illaki kulak misafiri olmuşunuzdur pişmanlıklar dilde goz yaşlar gözde surekl ah keşke derler.

 

Sizlerde yarin keşke dememek için sevdiklerinize zaman ayırın az da olsa anı yaşamak için zorlayın hersey kazanılır yerine gelir emin olun belki zaman alir ama olur ama.bir sevdiğinizi toprağa verince gerisi yok tonlarca para döksen geri gelmez gitti giden telafisi hiç bir şekilde yok ama para ile alınacak ne varsa illaki zamanla alınır yerine gelir o yüzdendir zarar görünce cana gelmesin gelen mala gelsin denmesi ..

Kaybetmeden maalesef bireylerin degerini anlamıyoruz yada farkında olamıyoruz ama siz siz olun az da olsa sizi sevenlere sizin sevdiklerinize keşke denemek adına pişmanlıkla ağlamamak adına deger verin zaman ayırın sonra ölüm ayirinca canımız çok yanıyor.

Hayat kısa ve ömür su misali akarken ani kaçırmadan yaşayın bunu okuyunca hemen harekete geçin ertelediğimiz bir buluşma yada planı hemen bugün uygulayın yapınca aldığınız o huzur inanın paha biçilemez sonrada bana dua edin :)

Sevdiklerinizle sağlıklı huzur dolu günleriniz bol olsun Yeniden İslami sohbet platformu olarak görüşmek dileğiyle hepinizi Allaha emanet ediyorum.. SeLam Ve Dua iLe KaLın hoşcakalin..

 

 

 

Sıradaki Dini Forum Konuları

 • Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler Güvenilir dini siteler hangileri en rahat dini sohbet edebileceğiniz islami sohbet veren kanallar neresi müslümanlar hangi islami siteleri tercih edıyor senelerdir sevieyeden odun vermeden kesintisiz dini chat ve islami chat hızmeti veren oncu islami sohbet odalari kımler tüm bu sorulara özellıkle bayanlarin dini sohbet yerleri neresi sorusuan cevap verıyoruz
 • Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk Nedir bu İlahi aşk nedir bU ilahi adalet nedir bu takdiri ilahi,Sevgilim senin yüzünün güneşi göklere sığmaz çünkü güzelliğin dille anlatılacak bir güzellik değil O bambaşka bir güzellik Senin aşkın cana cihana sığmazken şaşılacak bir şeydir ki geldi benim içime benim gönlüme sığdı. Gönlümü kendisine yer edindi.
 • Kahve İçelim Kahve İçelim Kahve hatır işidir kıymet bilenle içilir
 • Kadir Gecesine Özel İlahiler Kadir Gecesine Özel İlahiler Bekir Çiçek den Kadir Gecesi İlahisi Kadir Gecemiz Mübarek Olsun Kadir Gecesine Özel İlahiler dinle indir,Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin
 • Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayı için Ayet ve HadisLer Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte mağfiret ibadet ve tövbe etmek için en güzel fırsattır. Allahım bu ayın kıymetini bilip gerektiği ibadet içinde geçirmeyi nasip etsin.
 • Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yılın ilk korkulu resmi Yeni yıla girerken korkuyla merakla ne getireceğini bilmeden korkuyla çekilen besmele komik bi o kadar da düşündürücü
 • Dünya işte yazı sözü Dünya işte yazı sözü Yalan dünya desekde tüm gücümüzle sarılıyoruz dünya ya sıl yalan bizim dilimizde yüreğinize hayata dair en güzel sözler kısa makale ve yazılar sayfamızda siz değerli takipçi ve ziyaretçikerimizi bekliyor
 • Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Abdurrahman Önül - Kul Olamadım Allahim hepimize dogru yollu göster Seytana ugmayalim. AMIN Abdurrahman Önül - Kul Olamadım ilahisi sözleri ilahileri dinle indir,Allahım Azabından Afıfına Gazabından Rahmetıne Sıgınıyorum Senden yine sana iltica ediyorum Şanın yücedir.Sana yaptığım senayı senın kendıne yaptıgın senaya denk bulmuyorum. Sana layık bır surette hamd etmekten acızım
 • Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Sohbet odaları Sohbetlim Chat Sohbet odaları,Dini Chat, Dini Sohbet, mobil sohbet, dini sohbetler, islami Sohbetler, dini chat odalari, müslüman sohbet, islami sohbet, islami chat.
 • İnsan Suresi İnsan Suresi İslam Subhi den İnsan Suresi dinle indir,İnsan Suresi Oku - İnsân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu,İnsan Suresi Medine döneminde inmiştir. 31 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki insan kelimesinden almıştır. Aynı âyette geçen ed-Dehr kelimesinden dolayı Dehr sûresi diye de anılır.